15 نکته در استفاده از استوری اینستاگرام برای افزایش فالوور

حفظ حضور در اینستاگرام می‌تواند دشوار باشد. بهترین نکته در مورد استوری اینستاگرام برای جذب فالوور این است که در بالای فید هر کاربر نمایش داده می‌شوند! این ساده‌ترین راه برای ارتباط با فالوورها و بدست آوردن افراد جدید است. اینستاگرام تمایل دارد اکانت‌هایی را در اکسپلور قرار دهد که اغلب استوری می‌گذارند.

هر روزی که در اینستاگرام غیرفعال هستید، دو گروه کاربر را ازدست می‌دهید:
1- فالوورهای فعلی که ممکن است شما را فراموش کنند و یا علاقه خود را از دست دهند.
2- از آنجایی که فعال نیستید، فالوورهای جدید و بالقوه اکانت شما را کشف نخواهند کرد.

استوری مهمترین راه برای فعالیت روزانه در اینستاگرام است. در این مطلب از اهمیت استوری برای جذب فالوور و نکات مهم آن صحبت شده است.

چرا استوری اینستاگرام یک ابزار بازاریابی قدرتمند است؟

شاید فکر کنید این قالب 24 ساعته که از بین می‌رود چگونه کمک می‌کند فالوورهای بیشتری به دست آورید؟
استوری های اینستاگرام به شما امکان می‌دهد محتوای فراگیر را به اشتراک بگذارید که مخاطبان شما را به سمت خود بکشد. اتفاقاً محدودیت زمانی استوری، بینندگان را وسوسه می‌کند تا آنها را بررسی کنند، بدون اینکه بدانند بعد چه می‌شود. وقتی از استوری ها برای بازاریابی استفاده کنید، توجه بینندگان را جلب کرده و جرقه‌ای در تعامل، آگاهی از برند و فرصت‌های جدید برای تبدیل مشتریان به وجود می‌آید.

بیشتر بخوانید: ایده سوال برای کوئسشن باکس اینستاگرام

‌15 راه برای استوری اینستاگرام در جذب فالوور

چگونه از استوری های اینستاگرام برای رسیدن به بازار هدف خود و افزایش تعداد فالوورهای خود استفاده کنید؟ استفاده از یک استراتژی بازاریابی محتوا مناسب می‌تواند به شما کمک ‌کند استوری‌هایی بسازید که به افزایش تعامل در طول زمان کمک کند. به این 15 نکته دقت کنید:

‌1. استفاده از هشتگ و برچسب‌ مکان

احتمالاً قبلاً دیده‌اید که چگونه در پست‌های معمولی اینستاگرام خود، افزودن هشتگ‌ها اغلب لایک‌ها، نظرات و بازدیدهای بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.
این امر به این دلیل است که پست شما را برای افرادی که هنوز شما را دنبال نمی‌کنند، قابل مشاهده‌تر و به راحتی قابل دسترسی‌تر می‌کند، اما در عوض وقتی هشتگ را جستجو کردند، شما را پیدا کردند. می‌توانید یک یا دو هشتگ به استوری هم اضافه کنید. اگر از ظاهر هشتگ در استوری خوشتان نمی‌آید، سعی کنید آنها را زیر یک برچسب پنهان کنید!
آیا می‌دانستید که وقتی موقعیت مکانی خود را به پست‌های اینستاگرام خود اضافه کنید، عملکرد را بهبود می‌بخشد؟ هنگامی که مکانی را در استوری خود قرار دهید، ممکن است به خوبی تجربه مشابهی داشته باشید و یک راه ساده برای افزایش دید شماست.

هشتگ برای استوری اینستاگرام

2. به کاربردن انواع استیکرها

استیکرها برای بالابردن جذابیت استوری مهم هستند. می‌توانید از میان موارد زیر انتخاب کنید:
استیکر نظرسنجی: برای یک مسابقه سریع
استیکر کوئسشن باکس: برای بازخورد.
استیکر مکان: برای افزودن برچسب مکان
استیکر شمارش معکوس: برای ایجاد هیاهو برای معرفی محصول یا رویداد آینده عالی
استیکر ایموجی: برای بیان احساسات.
استیکر لینک: برای لینک دادن به سایت
و…

3. فالوورها را با محتوای پشت صحنه هیجان زده کنید

مخاطبان خود را در جریان کسب و کار خود قرار دهید. آنچه را که ممکن است به آنها علاقه مند باشد را در نظر بگیرید و به شیوه‌ای انسانی و جذاب انتظار ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: 20 ترفند اینستاگرام که حرفه‌های بلدند!

4. استوری های مهم را هایلایت کنید

ازآنجایی که استوری های اینستاگرام فقط 24 ساعت فعال هستند. تنها راه ممکن برای ذخیره طولانی مدت این است که آنها را در قسمت هایلایت ذخیره کنید. وقتی این کار را انجام دهید، استوری در آنجا باقی می‌ماند تا زمانی که تصمیم بگیرید آن را حذف کنید. بهتر است که هایلایت‌ها را بر اساس موضوع دسته بندی کنید تا مرور آنها توسط فالوورها یا سایر کاربران آسان باشد.

5. هر روز استوری بذارید

یکی از دلایلی که استوری بسیار قدرتمند است و باید هر روز استوری بذارید این است که شما را در صدر فیدهای استوری‌ها قرار می‌دهد و شما و برندتان بیشتر دیده می‌‍شود. یعنی از پست مهم‌تر است. همانطور که می‌دانید ثبات در رسانه‌های اجتماعی امری کلیدی است.
استوری های اینستاگرام برای جذب فالوور هم نیز از این قاعده مستثنی نیستند. استفاده از این ویژگی یک بار در هفته نتایج زیادی ندارد.

6. نظرسنجی و دعوت به تعامل

به کاربر فرصت دهید تا با شما ارتباط بگیرید. آنها دوست دارند مشارکت کنند، به همین دلیل است که دعوت از آنها برای به اشتراک گذاشتن افکار خود، می‌تواند بسیار مفید باشد. استیکرها تنها راه برای ترغیب فالوورهای شما برای تعامل نیستند. مثلاً ارسال یک ویدئو می‌توانید با مخاطب به صورت مستقیم صحبت کنید و از آنها سوال بپرسید. همیشه نباید همه چیز جدی باشد، دوستانه صحبت کنید و دعوت به بازخورد کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین فونت برای اینستاگرام

7. محتوای خود را با قالب‌ها بهینه کنید

یکی از آن ترفندهای اینستاگرام برندها انجام داده، ایجاد قالب و الگو است. الگوها می‌توانند به استوری‌های اثربخش بودن را اضافه کنند. و بدون نیاز به سفارشی کردن عناصر هر بار استوری کنید.
داشتن قالب‌های مناسب به شما در ساخت استوری بیشتر کمک کرده و در نتیجه افراد افراد بیشتری استوری را تماشا کرده و جذب فالوور هم زیاد خواهد شد. الگوهای استوری را در Canva یا سایر برنامه‌ها درست کنید.

قالب استوری برای جذب فالوور

8. هدایت ترافیک به سایت با swipe up

رسانه‌های اجتماعی ابزاری برای فرستادن کاربر به سایت است. ساده‌ترین راه برای انجام این کار با استوری استفاده از ویژگی «swipe up» و اضافه کردن لینک سایت است. از آنجایی که شاید دنبال کننده زیادی نداشته باشید، چون این قابلیت برای تعداد فالوور 10000 و بیشتر موثرتر است، پس می‌توانید این لینک سایت را در بیو خود هم قرار دهید.

9. برنامه ریزی استوری برای حفظ صدای برند

از آنجایی که استوری‌ها نسبت به پست‌ معمولی‌تر هستند و تقریباً برای انجام فوری ساخته شده‌اند، شاید خیلی از افراد بدون فکر و توجه به جزئیات و ویرایش استوری قرار دهند. با این حال، این بدان معنا نیست که هر چیزی را استوری کنید. با برنامه ریزی استوری اینستاگرام برای جذب فالوور، نام تجاری و پیام‌های شما یکسان و منسجم است. به فونت، رنگ، پس زمینه، استیکرها و موسیقی‌هایی که استفاده می‌کنید، دقت کنید.

بیشتر بخوانید: میم اینستاگرام چیست؟

10. پست‌های دیگران را استوری کنید

یکی از راه‌های استوری اینستاگرام برای جذب فالوور این است که فقط محتوای خود را به کار نبرید. شاید کاربر از دیدن استوری‌های تبلیغ برندتان خسته شود. اشتراک پست دیگران یک روش عالی برای شبکه سازی، ایجاد روابط جدید و افزایش ترافیک و تعامل در طول زمان است.
بهتر است پیج‌های همسو با پیج خود پیدا کنید که می‌توانند با حضور در استوری های شما به ارزش صفحه شما بیافزایند.
باید روی نماد اشتراک زیر پست، گزینه اضافه کردن پست به استوری (add to story) خود را انتخاب کنید. آن شخص اعلانی دریافت می‌کند که پست او را در استوری خود به اشتراک گذاشته‌اید، به علاوه می‌توانید اکانت او را تگ کنید و اینطوری منبع اصلی محتوا را بیان کرده‌اید. این یک وضعیت برد-برد است.

11. از دوربین گوشی به جای دوربین اینستا استفاده کنید

اگر چه دوربین اینستاگرام در صرفه جویی زمان نقش دارد اما کیفیت دوربین گوشی بهتر است. همچنین ویرایش استوری اینستاگرام برای جذب فالوور آسان‌تر است. به یاد داشته باشید که به صورت عمودی ضبط کنید.

استوری اینستاگرام در جذب فالوور

12. لایو بگذارید

شاید ویدئو زنده کمی نگران کننده باشد اما بسیار قدرتمند هستند زیرا آنها معتبر و ارگانیک هستند. وقتی لایو دارید، حساب شما ابتدای فهرست استوری‌ها در بالای فید برای فالوورها نشان داده می‌شود. و همچنین اینستاگرام یک اعلان برای فالوورها ارسال کرده و به آنها اطلاع می‌دهد که باید وارد شوند.
اگر با همکاری برند یا اینفلوئنسر دیگری یک لایو میزبانی ‌کنید، یک بار دیگر حساب خود را در معرض فالوورهای جدید قرار می‌دهید. برای برندها، رایج‌ترین رویکرد برای لایو مصاحبه، پرسش و پاسخ یا حتی پخش پشت صحنه یک رویداد است. اما شما می‌توانید ویدئوهای آموزشی یا یک رویداد زنده مانند مدیتیشن زنده یا کلاس یوگا را میزبانی کنید.
پس از پایان لایو شما، همچنان به مدت 24 ساعت در استوری‌های شما ظاهر می‌شود و پس از آن، در صورت تمایل می‌توانید در هایلایت خود ذخیره کنید.

13. محتوای جذاب ایجاد کنید

بارها تکرار کردیم که محتوای جذاب هنوز «همه چیز» است. چه ریلز یا پست اینستاگرام باشد، چه توییت در توییر یا پست در فیس بوک باشد و چه استوری اینستاگرام برای افزایش فالوور باشد. تولید محتوای عالی زیر بنای استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. محتوای خلاقانه، جالب و مفید با نرخ تعامل خوب سیگنالی غیرقابل انکار برای الگوریتم است که فالوورها از آن لذت می‌برند. اگر واقعاً می‌خواهید بفهمید کدام محتوا با مخاطب هدف شما جذاب بوده است، میزان تعامل فالوور را بسنجید. استوری اینستاگرام یکی از انوع محتوا قدرتمند است که شما داستانی برای برند خود بگویید و با مخاطبان خود به روشی معتبر درگیر شوید.

14. ارائه تخفیف و تبلیغات محدود

تخفیف‌ها و تبلیغات با زمان محدود در استوری اینستاگرام برای افزایش فالوور عالی هستند. این کار کسب و کار شما را در بالای ذهن دنبال کنندگان نگه می‌دارد، باعث شده آنها احساس انحصار داشته باشند و یک تکنیک متقاعد کننده عالی است که آنها را تشویق به خرید می‌کند. از تصاویر با کیفیت برای حداکثر تاثیر بهره ببرید. از یک فراخوان برای اقدام واضح مانند «اکنون خرید کنید» را در استوری بگنجانید.

15. تجزیه و تحلیل استوری های اینستاگرام

برنامه اینستاگرام از قبل با اطلاعات اینستاگرام برای حساب‌های تجاری و سازندگان بارگذاری شده است. این داده‌ها به شما اجازه می‌دهد، عملکرد استوری‌های خود را بهتر درک کنید (در عرض 14 روز پس از ارسال). می‌توانید تجزیه و تحلیل‌های استوری مانند دسترسی، میزان تکمیل، ضربه زدن به عقب/ جلو، پاسخ‌ها، خروج‌ها و موارد دیگر را ببینید!

بیشتر بخوانید: نحوه ساخت گروه در اینستاگرام

نکات پایانی

جذب فالوور با استوری

✔ فقط استوری اینستاگرام خود را پست نکنید، بلکه استوری حساب‌های دیگر را تماشا کنید!

✔ ایجاد استوری های اینستاگرام برای جذب فالوور با شناسایی اهداف شما شروع می‌شود. شما می‌توانید با تعیین اینکه چه کسی مخاطب هدف شما است، چه اهدافی دارید و چه زمانی فکر می‌کنید بهتر است استوری های خود را پست کنید، فرآیند را بهینه کنید.

✔ دنبال کنندگان شما باید برند شما را در یک لحظه تشخیص دهند. بنابراین رنگ، فیلترها، فونت‌ها و استایل بصری ثابت بسیار مهم هستند. و ابعاد مورد نیاز برای استوری های تمیز 9:16 را در نظر داشته باشید که در اینستاگرام احساس راحتی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه از تولید محتوا کسب درامد کنیم؟

حرف آخر
در حال حاضر باید درک خوبی از نحوه استفاده از استوری اینستاگرام برای افزایش ترافیک کسب و کار یا وب سایت خود داشته باشید. نکته کلیدی این است که خلاق باشید و انواع مختلف محتوا را آزمایش کنید. امروز چه نوع استوری درست خواهید کرد؟ تا به حال چه تجربیاتی از استوری اینستاگرام داشته اید؟ چه چیزی برای شما موثرتر بوده است و موانع کجا هستند؟ اگر نکته‌ای دارید برای ما بنویسید!

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین سایت های فریلنسری
چگونه یک پادکست خوب بسازیم؟
چگونه یک نام برند انتخاب کنیم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا