ترفند های اینستاگرام

20 تا از ترفندهای اینستاگرام که حرفه‌ای‌ها بلدند!

حتما همه شما بارها پست و استوری گذاشته‌اید، با این حال ممکن است که از ترفندهای اینستاگرام آگاه نباشید، مثلا چگونه یک استوری را برخی ببینند، یا برخی عده‌ای نبینند. آیا می دانستید که می توانید پست های اینستاگرام خود را از قبل برنامه ریزی کنید تا خود پست شوند؟ ,…
ویژگی ها و ترفندهای اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا پیج شما ارتقا پیدا کرده، همچنین در زمان صرفه جویی و مانند یک کاربر حرفه‌ای در اینستاگرام فعالیت کنید.
محبوبیت اینستاگرام منجر به رقابت شدیدی شده، بنابراین در این مطلب تصمیم گرفتیم نکات و ترفندهای اینستاگرام را به اشتراک بگذاریم.

آنچه می‌خوانید:

1- اضافه کردن موسیقی به استوری اینستاگرام
2- پست‌های خود را برنامه ریزی کنید
3- یک لیست از close friends تعیین کنید
4- نظرات پست‌های خود را حذف یا غیرفعال کنید
5- پست‌هایی را که لایک کرده اید یک جا ببینید
6- آنلاین بودن خود را مخفی کنید
7- پوشه مخفی ایجاد کنید
8- از بیو اینستا نهایت استفاده را ببرید
9- استوری کاربرها را به صورت ناشناس ببینید
10- پیام های رایرکت را مخفیانه بخوانید
11- لیست اشتراک گذاری سریع
12- آپلود عکس بدون برش
13- Unmute و mute کردن حساب‌ها
14- به استوری خود لینک اضافه کنید
15- تبلیغات نامربوط را مخفی کنید
16- احراز هویت دو مرحله ای را روشن کنید
17- نوتیفیکیشن ها را روشن کنید
18- پین پست اینستاگرام
19- داده تلفن همراه را ذخیره کنید
20- تاریخچه جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید

اولین ترفند اینستاگرام: اضافه کردن موسیقی به استوری

یکی از ترفندهای اینستاگرام برای استوری است. از آنجایی که راهی برای اضافه کردن موسیقی به استوری اینستاگرام نیست، اینستاگرام یک استیکر موسیقی ارائه کرده که می‌تواند این کار را انجام دهد. با استفاده از این استیکر می‌توانید هر موسیقی را به استوری اضافه کنید.
برای این کار در تولید استوری خود، روی نماد استیکر بزنید و استیکر موسیقی (music) را انتخاب کنید. روی نام موسیقی مورد نظر خود زده و آن را به استوری اضافه کنید. اگر بخشی از موسیقی را می‌خواهید انتخاب کنید نوار روی استیکر را حرکت دهید.
راه دیگر برای اینکه استوری شما موسیقی داشته باشد، می‌توانید قبل از بارگذاری، از طریق برنامه‌های دیگر روی استوری آهنگ بگذارید.

دومین ترفند اینستاگرام: پست‌های خود را برنامه ریزی کنید

اگر نمی‌خواهید هربار که می‌خواهید پست، ریلز یا استوری منتشر کنید، وارد اینستاگرام شوید، می‌توانید از قبل آنها را زمان بندی کنید. برای این کار باید در هنگام ساخت پست، استوری و ریلز بعد از همه کارها اعم از نوشتن کپشن، فیلتر، انتخاب عکس ها و… روی بعدی زده، در قسمت Advanced settings Schedule < بروید. در این قسمت یک تاریخ و زمان برای محتوای خود تنظیم کنید. روی Schedule بزنید.

مطلب بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را بخوانید تا بیشترین بازدید از پست‌های خود را کسب کنید.

بیشتر بخوانید: 10 ایده سوال برای کوئسشن باکس اینستاگرام

سومین ترفند اینستاگرام: یک لیست از close friends تعیین کنید

یکی از ترفندهای جالب اینستاگرام در هنگامی که دوست دارید، استوری شما را فقط گروهی از دوستان یا فالوورها ببینند، این ویژگی (دوستان نزدیک ) است. برای این کار باید به صورت دستی وارد تنظیمات شوید، لیست close friends خود را انتخاب کنید. روی 3 خط بالای صفحه پروفایل خود بروید، در لیست نشان داده شده، close friends را انتخاب کرده و حالا از فالوورهای خود آنهایی که دوست نزدیک برای شما به حساب می‌آیند، تیک زده و در انتها روی Done کلیک کنید.

چهارمین ترفند اینستاگرام: نظرات پست‌های خود را حذف یا غیرفعال کنید

کنترل اینکه چه کسی در مورد محتوای شما چه می‎‌گویید در اینستاگرام آسان است:
برای حذف نظرات:
روی نماد حباب گفتار در زیر نظری که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید و به آرامی روی این متن به سمت چپ بکشید. نماد سطل زباله را که برای حذف این پست ظاهر می شود انتخاب کنید. شما همچنین می توانید این کار را با نظرات خود انجام دهید.

برای غیرفعال کردن نظرات به طور کامل:
برای انجام این کار، بعد از شروع به ارسال تصویری که نمی‌خواهید کسی روی آن نظر دهد، هنگامی که به صفحه ای برای افزودن شرح، برچسب ها و مکان رسیدید، روی «تنظیمات پیشرفته» در پایین صفحه ضربه بزنید. با این کار صفحه ای باز می شود که در آن می توانید به راحتی گزینه ای با عنوان «خاموش کردن نظر دادن» را روشن کنید.

بیشتر بخوانید: کال تو اکشن اینستاگرام + 30 نمونه کال تو اکشن

پنجمین ترفند اینستاگرام: پست‌هایی را که لایک کرده اید یک جا ببینید

اگر دوست دارید، همه پست هایی که تا امروز لایک کرده‌اید، در یک جا ببینید، باید به پروفایل خود بروید، روی 3 خط کلیک کنید، روی Activity بزنید، در قسمت interactions روی لایک زنید، تمام پست‌هایی که لایک کردید را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید، البته تا 300 پست آخری که لایک کرده‌اید. اگر هم قصد دارید، لایک برخی از پست‌ها را بردارید، آن پست را انتخاب کنید، و قلب آن را بردارید. به همین راحتی و کاربر هم متوجه نمی‌شود که لایک را برداشتید.

ششمین ترفند اینستاگرام: آنلاین بودن خود را مخفی کنید

شما مجبور نیستید، به همه نشان دهید کی آنلاین هستید، و نیستید! بنابراین با ترفند اینستاگرام زیر می‌توانید وضعیت فعالیت خود را خاموش کنید.
در قسمت پروفایل خود، روی تنظیمات (setting) ضربه زده، بعد privacy را انتخاب کنید و وضعیت فعالیت خود (show activity status) را انتخاب و آن را خاموش کنید.

هفتمین ترفند اینستاگرام: پوشه مخفی ایجاد کنید

Hidden Requests پوشه ای از درخواست‌های پیام اینستاگرام است. این پیام ها از سوی کاربران برای شما است، اما اینستاگرام آن پیام‌ها را به عنوان عبارات توهین آمیز یا هرزنامه برچست‌گذاری کرده است.
اینستا لیستی از این عبارات و ایموجی را در پوشه مخفی ارسال می‌کند. شما هم می‌توانید کلمات و عباراتی که می‌خواهید فیلتر شوند، در پوشه پنهان اضافه کنید. برای این کار به قسمت Hidden Requests بروید، تا این پوشه مخفی را ببینید.

بیشتر بخوانید: نحوه دریافت تیک آبی در اینستاگرام

هشتمین ترفند اینستاگرام: از بیو اینستا نهایت استفاده را ببرید

تنها یک لینک می‌توانید به بیو اینستاگرام خود اضافه کنید. اما شما می‌توانید یک صفحه (مثلا بلاگ) که همه آدرس‌ و راه‌های ارتباطی با شما را دربردارد، در بیو قرار داده، این طوری چندین لینک به جای یک لینک قرار داده‌اید. بیو اینستاگرام در معرفی پیج شما و افزایش فالوورها بسیار مهم است.

نهمین ترفند اینستاگرام: استوری کاربرها را به صورت ناشناس ببینید

آیا می‌دانید که می‌توانید استوری کاربرانی را بدون اینکه بفهمند، ببیندید؟! البته این کار فقط برای پیج های عمومی و باز امکان دارد. برای این کار از بنرامه story viewer که این امکان را به شما می‌دهد. آیدی کاربر را وارد کرده و استوری‌های انها را بدون اینکه متوجه شوند، تماشا کنید.

دهمین ترفند اینستاگرام: پیام های رایرکت را مخفیانه بخوانید

یکی دیگر از ترفند های اینستاگرام این است که پیام های دایرکت را بخوانید اما فرستنده از آن مطلع نشود. برای این کار نیازی به برنامه دیگر ندارید. فقط حساب خود را به حالت نمایه تجاری تغییر دهید:
حساب اینستاگرام خود را باز کنید و روی نماد پیام رسان در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
پیامی را که می‌خواهید خوانده نشود پیدا کنید.
اگر آیفون دارید، انگشت خود را به سمت چپ بکشید و Unread را بزنید.
اگر گوشی اندروید دارید، روی پیام ضربه بزنید و در منوی ظاهر شده علامت گذاری به عنوان خوانده نشده را انتخاب کنید.

یازدهمین ترفند اینستاگرام: لیست اشتراک گذاری سریع

اگر می‌خواهید، پست و استوری مورد علاقه در فید اینستاگرام را با کاربری به اشتراک بگذارید، از این منوی استفاده کنید، تا به افرادی که بیشتر در تعامل هستید، سریع این کار انجام دهید. یعنی زیر محتوا مورد نظر روی نماد ارسال بزنید، تا لیستی مخاطبین که بیشتر با آنها در ارتباط هستید نمایش داده شود.

بیشتر بخوانید: راه های افزایش اینگیجمنت در اینستاگرام

دوازدهمین ترفند اینستاگرام: آپلود عکس بدون برش

اینستاگرام تصاویری که از حداکثر اندازه فراتر روند را، برش می‌دهد. این اتفاق خوبی نیست. یکی از ترفندهای اینستاگرام برای حل این مشکل این است که، در زمان ساخت پست، تصویر خود را انتخاب کنید، پایین صفحه سمت چپ گزینه است که تصویر را کوچک و بزرگ می‌کند، آن را زده تا تنظیم شود. شاید یک حاشیه سفید یا سیاه نیز اطراف عکس ایجاد شود. بهترین کار این است که در قالب خود استوری، پست عکس‌ها را اماده و بعد بارگذاری کنید.

سیزدهمین ترفند اینستاگرام: Unmute و mute کردن حساب‌ها

اغلب در اینستاگرام ممکن است که محتوایی دریافت کنید که از کاربران ناشناس باشد، یا نامناسب باشند، برای این جور موارد یکی از ترفندهای اینستاگرام این است که اکانت را unmute کنید، یعنی وقتی پستی می‌گذارد، شما در فید خود نخواهید دید. هر موقع هم بخواهید می‌توانید آن را لغو کنید.
نمایه کاربری که می‌خواهید آن را unmute کنید، باز کنید، روی دکمه کشویی following بزنید، از مون روی mute ضربه بزنید. کلید استوری و پست را روشن کنید. برای لغو نیز آن را خاموش کنید.

بیشتر بخوانید: ریلز راز رشد پیج اینستاگرام!

چهاردهمین ترفند اینستاگرام: به استوری خود لینک اضافه کنید

پیش‌تر تنها اکانت‌هایی که با 10000 دنبال کننده داشتند، می‌توانستند لینک خارجی اضافه کنند. این ویژگی اکنون برای همه کاربران در دسترس است. استیکر مخصوص استوری برای لینک وجود دارد. با انتخاب آن لینک مورد نظر را باید به آن اضافه کنید.

پانزدهمین ترفند اینستاگرام: تبلیغات نامربوط را مخفی کنید

اگر دوست ندارید تبلیغات بی ربط در فید تماشا کنید، یک ترفند جالب اینستاگرام این است که عکس ها و ویدیوهای برندی را که نمی‌خواهید ببینید، پنهان کنید.
تبلیغات اینستاگرام بر اساس محتوایی که دوست دارید، فالوورهای شما و همچنین جست و جو ایجاد می‌شود. برای این کار روی 3 نقطه بالا گوشه سمت راست بالا صفح کلیک کرده، و گزینه Hide ad را انتخاب کنید.

شانزدهمین ترفند اینستاگرام: احراز هویت دو مرحله ای را روشن کنید

یک نکته اینستاگرام برای ایجاد امنیت و حریم خصوصی پیج شما است. برای جلوگیری از از دست رفتن امنیت پیج خود، باید احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید. صفحه پروفایل خود را باز کنید، روی 3 خط بالای صفحه بزنید، سپس روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید.
به تنظیمات بروید.
سپس به بخش Security بروید.
به احراز هویت دو مرحله ای بروید.
روی Get Started ضربه بزنید.
روشی را انتخاب کنید که از طریق آن یک کد 6 رقمی (پیام متنی، واتساپ یا یک برنامه احراز هویت) دریافت کنید.
کد اینستاگرام خصوصی خود را به قسمت ورودی اضافه کنید.
Next را بزنید.
برای اتمام نصب احراز هویت دو مرحله ای، دوباره روی Next ضربه بزنید.

هفدهمین ترفند اینستاگرام: نوتیفیکیشن ها را روشن کنید

برای به روز بودن و اطلاع از آخرین پست‌های مورد علاقه یا کاربران خود، اعلان پست جدید را روشن کنید. برای این کار روی به حساب سمت راست بروید، روی نماد زنگ کلیک کرده و نوار لغزنده را در کنار پست ها حرکت دهید.

بیشتر بخوانید: 60 ایده تولید محتوا در اینستاگرام + ویدئو آموزشی

هجدهمین ترفند اینستاگرام: پین پست اینستاگرام

با یک ترفند اینستاگرام می‌توانید پست‌های مورد خود را در معرض دید قرار دهید. با پین کردن پست به بالای صفحه پروفایل اینستاگرام منتقل شده.

نوزدهمین ترفند اینستاگرام: داده تلفن همراه را ذخیره کنید

با استفاده از اینستاگرام همیشه یکی از مشکلات مصرف زیاد اینترنت است. در اینجا یک ترفند اینستاگرام برای تنظیم برنامه اینستاگرام است تا کمتر از داده استفاده کند:
نمایه اینستاگرام خود را باز کنید.
سه خط را در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.
به تنظیمات بروید.
به قسمت Data usage بروید.
روی Use less mobile data یا Data Saver بزنید.

بیستمین ترفند اینستاگرام: تاریخچه جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید

اگر قصد دارید، سابقه جستجوی خود را در اینستاگرام پاک کنید، این نیز یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام است. برای این کار به نمایه خود بروید، روی setting زده، بعد your activity و در نهایت روی recent research ضربه بزنید و در نهایت سابقه جستجوی خود را پاک کنید.

بیشتر بخوانید: اشتباهات رایج در اینستاگرام

حرف آخر:

در این مطلب انواع ترفند های جالب اینستاگرام را نشان دادیم. امیدواریم این راهنما اینستاگرام برای شما مفید و جالب بوده باشد.
نکته مهم: قبل از اینکه ترفندهای اینستاگرام بالا را انجام دهید، اینستاگرام خود را آپدیت کنید.

سوالات متداول ترفند های اینستاگرام:

  1. آیا می‌توان نظرات اسپم را در اینستاگرام متوقف کرد؟

    اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که نظرات زیر پست خود را مخفی یا حذف کنید. حتی می‌توانید قوانین تعدیل را برای فیلتر کردن خودکار نظرات با استفاده از کلمات کلیدی خاصی تعریف کنید.

  2. نکات اینستاگرام برای رشد چیست؟

    بهینه سازی اکانت اینستاگرام، پست کردن همواره، برنامه ریزی پست‌های اینستاگرام از قبل، تعامل با فالوورهای خود، و مقابله با کامنت‌های اسپم زیر پست خود و… .

  3. ترفندهای Reels اینستاگرام چیست؟

    شامل متن و زیرنویس روی صفحه، بهینه‌سازی قرار دادن متن روی صفحه، و استفاده از موسیقی در کتابخانه اینستاگرام، از بهترین ترفندهای ریلز اینستاگرام هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fallah/domains/mmfallah.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fallah/domains/mmfallah.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420