بهترین فونت ها برای اینستاگرام | اضافه کردن سبک و خلاقیت به پست و استوری

اینستاگرام پلتفرمی است که با محتوای بصری شناخته می‌شود. بنابراین کاربران همواره به دنبال راه‌هایی برای افزودن زیبایی و خاص بودن برای جلب توجه فالوروها و بیان موثر محتوای خود هستند. یکی از این راه‌ها تایپوگرافی است. تایپوگرافی مناسب برای ارائه پیام به صورت واضح و به یادماندنی لازم است. در واقع استفاده از فونت‌هایی که استوری، ریلز و پست‌های شما را زیبا می‌کنند. اما چالش اینجاست که از چه فونت‌هایی استفاده کنید؟! اصلاً فرقی دارد از چه فونتی استفاده کنید؟ در ادامه به اهمیت این موضوع و انواع فونت های فارسی و انگلیسی در اینستاگرام اشاره شده است.

فونت های Ig چیست؟

فونت‌ های Ig سبک‌ها و فونت‌های متنی منحصربه‌فردی هستند که می‌توانید از آنها برای سفارشی کردن کپشن‌ها، بیو، نظرات و حتی استوری اینستاگرام خود استفاده کنید. به‌جای استفاده از فونت پیش‌فرض ارائه‌شده توسط اینستاگرام، فونت‌های Ig به شما این امکان را می‌دهند محتوای خود را از نظر بصری جذاب‌تر کنید.

بیشتر بخوانید: 6 بهترین برنامه برای طراحی کاور هایلایت

اهمیت انتخاب فونت در اینستاگرام

فونت‌ها نحوه درک مخاطبان از پیام هستند. از پست‌های تصویری ثابت گرفته تا استوری، هر نوع پست برای تاثیر بهینه نیاز به انتخاب فونت مناسب دارد. در اینجا چند نکته مفید در انتخاب فونت برای اینستاگرام آورده شده است:

♦ تصاویر ثابت
حدود 71 درصد از پست‌های به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام عکس هستند. این بدان معنی است که تصویر ثابت احتمالاً با بیشترین رقابت روبرو هستند. بنابراین، شما به فونت‌هایی نیاز دارید که به صورت بصری برند یا شخصیت شما را به نمایش بگذارند. این فونت‌ها باید تصاویر شما را تکمیل کنند و پیام را به درستی منتقل کنند. در اینجا چند نکته آن وجود دارد:
کنتراست را از نظر رنگ و اندازه فونت در نظر بگیرید. شما می خواهید متن شما از پس زمینه و سایر عناصر بصری در طراحی متمایز باشد. فونت‌هایی را انتخاب کنید که با حال و هوای بقیه تصاویر هماهنگ باشد.

پست اسلایدی
با میانگین نرخ تعامل بیش از 1.92٪، پست اسلایدی همچنان محبوب هستند. چگونه بهترین فونت های مناسب اینستاگرام را پیدا کنید؟
از ترکیب 2 یا 3 فونت استفاده کنید. همه اسلایدها باید منسجم به نظر برسند. حفظ یک سبک بصری منسجم در همه اسلایدهای شما مهم است.

استوری
وقتی این پست‌های زودگذر مورد استفاده قرار می‌گیرند، تعاملی فراموش‌نشدنی با فالوورهای شما ایجاد می‌کنند. بنابراین فونت های استوری باید از نظر بصری جذاب باشند. فونت‌هایی را انتخاب کنید که خوانا باشند، چون کاربران نمی‌توانند استوری را بزرگنمایی کنند و متن را به دقت بررسی کنند. از فونت‌های برجسته و ظریفی استفاده کنید که فوراً کاربران را متقاعد می‌کند.

ریلز
ریلزها پتانسیل بالایی در ورود بازدیدکنندگان جدید به صفحه شما را دارند. بنابراین شما به فونت های اینستاگرام نیاز دارید که پویایی محتوای شما را افزایش دهد.
انیمیشن‌های فونت باعث می‌شوند ویدیوها تعاملی‌تر به نظر برسند و بنابراین به فونت‌هایی نیاز دارید که هنگام انیمیشن خوب به نظر برسند. فونت‌هایی را انتخاب کنید که با موضوع، حال و هوای ویدیو ترکیب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: 12 راه برای نوشتن بیو اینستاگرام تاثیرگذار که باید امتحان کنید
👈🏼 بیو اینستاگرام

بهترین فونت های فارسی برای اینستاگرام

1- لاله زار
این فونت شبیه به طراحی های قدیمی بنر و پوستر فیلم‌ ایرانی بوده و کاربردی زیادی در طراحی بنر و کاور دارد، از این رو این نام برای آن انتخاب شده است. این فونت رایگان است.

فونت لاله زار برای محتوا

2- وزیر
یکی دیگر از بهترین فونت‌های فارسی اینستاگرام و وب این فونت است. این فونت هم رایگان است. این فونت در حالت‌های مختلف بولد و غیره موجود است.

بهترین فونت فارسی برای اینستاگرام

3- سرباز
این فونت برای طراحی کاور پست‌های فانتزی‌ به خصوص برای اکانت‌های طنز و سرگرمی و یا پیج‌هایی که مرتبط با حوزه کودک و نوجوان انتخاب مناسبی است.

فونت برای اینستاگرام

4- رویا
این یکی دیگر از فونت‌های فارسی برای اینستاگرام که مناسب متن‌های طولانی است، اما در طراحی تیتر و کاور نیز مناسب است و جلب توجه می‌کند. فونتی شیک و روان است که جلوه‌ای خاص به صفحه شما می‌دهد.

فونت معروف اینستا

5- تیتر
فونت رایگانی که با توجه به نامش برای ایجاد تیترهای واضح و مورد توجه ساخته شده است.

فونت تیتر برای محتوا

بیشتر بخوانید: چگونه نام کاربری برای اینستاگرام انتخاب کنیم؟

6- کلمه
فونت کلمه پولی است و یکی از فونت‌های خوب اینستاگرام است که معمولا پیج‌های حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند. این فونت برای طراحی کاور، پوستر مناسب است.

فونت فارسی کلمه

7- ایران سنس
یکی از پرکاربردترین فونت های فارسی است که خوانایی خوبی دارد و همواره در حال به روزرسانی است. در طراحی کاور پیج‌های کسب و کار، رسمی، عالی است.

فونت ایرانی برای اینستا

8- دماوند
فونت درشت و پولی دماوند مورد توجه برای اینستاگرام است. برای طراحی متن‌هایی فارسی و انگلیسی هماهنگی خوبی دارد.

بهترین فونت فارسی برای اینستاگرام

9- دیباج
یکی از کامل‌ترین فونت‌هایی است که به دلیل طراحی زیبا و خوانا یکی از بهترین فونت‌ های فارسی است. علاوه بر تغییر ضخامت، میزان تیزی و کنتراست آن قابل تغییر است.

فونت ایرانی دیباج

10- گفته
اگر به دنبال فونت فارسی هستید که از آن تنها در طراحی کاور پست‌ها به صورت درشت استفاده کنید، گفته برای این کار است.

فونت گفته برای محتوا

11- فرهنگ
این فونت برای پیج رسمی مناسب است. فرهنگ ظاهری جدید دارد و برای طراحی کاور پست و ریلز و استوری عالی است.

فونت فرهنگ

12- انجمن
تنوع ضخامت این فونت زیاد است و خوانایی خوبی در مکان‌های مختلف دارد. اگر استوری زیادی دارید، این فونت مناسب است.

فونت فارسی اینستاگرام برای اندروید

بیشتر بخوانید: نحوه ساخت گروه در اینستاگرام

بهترین فونت های انگلیسی برای اینستاگرام

 1. Didot

  اگر به دنبال فونت‌های ظریف و پیچیده اینستاگرام هستید، Didot یکی از بهترین فونت انگلیسی برای پست اینستاگرام است. فونت Didot به‌خاطر کنتراست بالا معروف است که خوانایی را افزایش می‌دهد. بنابراین، در استوری که برای جلب توجه فوری و ارائه یک پیام واضح، به خوبی کار می‌کند.
بهترین فونت انگلیسی برای پست اینستاگرام
 1. Cormorant Garamond

  Cormorant Garamond به‌عنوان یک فونت شناخته شده برای تعادل هماهنگ بین سبک‌های معاصر و سنتی است. در مواقعی که شما مجبور به ایجاد اقتدار یا ایجاد اعتماد هستید، مناسب است. یکی از بهترین فونت های اینستاگرام برای پست‌های تصویری استاتیک آموزشی یا اسلایدی است.
فونت معروف اینستاگرام
 1. Creative Vintage

  سکته‌های درشت این فونت به این معنی است که این فونت در طرح‌هایی که متن باید نقطه کانونی باشد، مناسب است. با وجود داشتن حالت سنتی ظریف فونت‌های serif؛ از این فونت زمانی استفاده کنید که باید یک پوستر سرگرم‌کننده با مضمون قدیمی برای پست یا ریلز تهیه کنید.
بهترین فونت فارسی برای طراحی کاور
 1. Emerland

  ضربه‌های سنگین این فونت برای اینستاگرام، گزینه خوبی برای برندهای لایف استایل است. وقتی صحبت از قسمت خوانایی به میان می‌آید، این فونت کنتراست متوسطی در خطوط خود دارد. از این رو خواندن آن حتی در اندازه های کوچکتر راحت است. در واقع، این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود یکی از بهترین فونت ها برای اینستاگرام باشد، که در گوشی در دسترس است.
 1. Open Sans

  وضوح و تطبیق پذیری فونت Open Sans چیزی است که آن را برای پلتفرم‌های دیجیتالی مانند اینستاگرام مناسب کرده است. این فونت برای متن در ریلز که توسط اینلوئنسرها و مشاغل کوچک ایجاد شده است نیز مفید است.
فونت برای اینستاگرام
 1. Raleway

  Raleway بسیار شبیه فونت‌های مدرن sans-serif مانند Open Sans است. با این حال، تفاوت ظریف در برخی از حروف مانند W دارد. در واقع یک پیچ و تاب خلاقانه و اضافه دارد. این فونت برای برندهایی که سعی در ایجاد زیبایی شناسی مدرن دارند مناسب است. در مورد خوانایی فونت، دارای پهنای باریک و یکنواختی است که بدون در نظر گرفتن اندازه فونت و اندازه صفحه، کاراکترها را خوانا و واضح نشان می‌دهد. زمانی که می‌خواهید یک تم مینیمال برای استوری یا پست اسلایدی غنی از متن ایجاد کنید، Raleway مفید است.
 1. Monerd

  با حروف باریک و بلند، این فونت بزرگ انتخابی جسورانه برای برندهای مرتبط با فناوری و سبک زندگی است، که به دنبال ایجاد یک طراحی زیبا هستند. از آنجایی که این یک فونت پررنگ است، انتخاب خوبی برای سرفصل‌ها است. در مورد کاربرد این فونت اینستاگرام، تقریباً در همه انواع پست از جمله تصاویر ثابت، استوری و ریلز به خوبی عمل می‌کند.
 1. Montserrat

  این فونت یک عنصر اصلی در زیبایی شناسی مدرن است. در نگاه اول، بسیار شبیه Open Sans به نظر می‌رسد. با این حال، دارای سکته‌های کمی پهن‌تر و باریک‌تر است که ظاهری تند به آن می‌دهد. هنگامی که خوانایی اولویت اول است، مانند پست‌های آموزشی و اسلایدی، این فونت برای اینستاگرام کاربرد دارد.
 1. Northwell

  فونت‌های اینستاگرام در دسته Script fonts بسیار محبوب هستند. این فونت شیک و طبیعتی آزادانه دارد، که آن را به گزینه ای عالی برای اینفلوئنسرها و برندهای کوچک تبدیل می‌کند.
 1. Playlist Script

  سبک جذاب دست‌نویسی این فونت برای زیبایی‌شناسی مدرن و غیررسمی گزینه خوبی است. در پست‌هایی که دارای روایت‌هایی برای ارتباط با مخاطب در سطح شخصی هستند، می‌توان از این فونت در متن عنوان یا سایر بخش‌هایی که قرار است در کانون توجه باشد، استفاده کرد. بنابراین برای پست‌هایی با متن کوتاه مانند نوشته‌های نقل قول نیز مناسب است.

بیشتر بخوانید: چگونه با استوری فالوور جذب کنیم؟
👈🏼 افزایش فالوور با استوری

حرف آخر
مشخص است که تعداد زیادی فونت اینستاگرام در دسته بندی‌ و سبک مختلف وجود دارد. با این حال، شما باید با دقت انتخاب کنید تا هویت کسب و کار یا برند شخصی خود را از طریق طراحی ها و زیبایی شناسی شبکه اجتماعی خود بسازید.
انتخاب فونت یک تصمیم مهم در طراحی است زیرا می‌تواند پیام و حال و هوای طراحی شما را ایجاد کند یا از بین ببرد. بنابراین یافتن فونت های مناسب و قالب بندی مناسب برای تولید محتوا بسیار مهم است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام
بهترین سایت های فریلنسری
چگونه یک پادکست خوب بسازیم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا