روش های امنیت پیج اینستاگرام

امنیت پیج اینستاگرام | چگونه از اکانت اینستاگرام در برابر هک شدن محافظت کنید؟

اگر نگران حریم خصوصی و محافظت از اطلاعات شخصی اکانت اینستاگرام خود هستید، امنیت پیج اینستاگرام را نباید نادیده بگیرید. اکانت شامل اطلاعات شخصی مثل شماره تلفن، ایمیل و… است.
هنگامی که حساب اینستاگرام شما در معرض خطر قرار گیرد، ممکن است توسط هکرها برای به دست آوردن اطلاعات شخصی یا به اشتراک گذاری بدافزار استفاده شود. در این مطلب روش‌های حفظ امنیت پیج اینستاگرام را مرور کرده تا بعداً پشیمان نشوید.

فهرست مطالب

آیا اینستاگرام امن و مطمئن نیست؟
چگونه امنیت اکانت اینستاگرام خود را افزایش دهید؟
آیا برنامه‌ای وجود دارد که از حساب اینستاگرام محافظت کند؟
چگونه اکانت اینستاگرام هک شده را بازیابی کرد؟

آیا اینستاگرام امن و مطمئن نیست؟

اینستاگرام خود یک پلتفرم امن هست پس احتمال هک شدن وجود دارد اما به کم.
امنیت پیج اینستاگرام به حساب شما نیز بسیار بستگی دارد. یعنی چقدر از حساب خود محافظت می‌کنید. اینستاگرام ویژگی‌هایی برای تقویت امنیت نیز در اختیار همه کاربران قرار داده است.
گزارش‌ها نشان داده که اینستاگرام تا 79 درصد از داده‌های شخصی کاربران را گردآوری کرده و به اشتراک می‌گذارد و برای ارائه تبلبغات شخصی و هدفمند بر اساس آنچه شما دوست دارید، انجام می‌دهد. نکته مهم در مورد امنیت پیج اینستاگرام این است که خود اعلام کرده داده‌ها را نمی‌فروشد و محدودیت‌هایی در مورد نحوه استفاده از داده‌ها قائل شده است.

چگونه امنیت اکانت اینستاگرام را افزایش دهید؟

بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام

برای حفظ امنیت پیج اینستاگرام روش‌های مختلفی وجود دارد. به طور مثال نباید روی لینک ناشناس کلیک کرد، یا با چند دستگاه وارد یک حساب کاربری شد و…
در ادامه چند نکته برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام مرور شده است.

1- حریم خصوصی خود را افزایش دهید
چند کار برای افزایش امنیت و حریم شخصی وجود دارد، مثلاً شماره تلفن خود را حذف کنید. با حذف شماره تلفن یافتن پروفایل از طرف دیگران غیرممکن می‌شود. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:
در برنامه اینستاگرام روی تب پروفایل در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.
روی نوار منو در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و سپس تنظیمات را انتخاب کنید.
حساب را انتخاب کنید، سپس روی اطلاعات شخصی ضربه بزنید.
روی شماره تلفن خود ضربه بزنید تا آن را حذف کنید.
توجه داشته باشید که با حذف شماره تلفن خود از حساب اینستاگرام خود، دیگر نمی‌توانید از آن برای احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیامک استفاده کنید.

2- اینستاگرام خود را از فیس بوک جدا کنید
اگر نمی‌خواهید دیگران از فیسبوک شما را پیدا کنند، اکانت اینستاگرام و فیس بوک را جدا کنید:
برنامه فیسبوک را باز کنید.
روی تب Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس تنظیمات و حریم خصوصی را انتخاب کنید.
به پایین صفحه بروید و روی Accounts Center ضربه بزنید
روی حساب خود ضربه بزنید، سپس دوباره روی آن ضربه بزنید.
حساب اینستاگرام خود را انتخاب کنید، سپس روی Remove from Accounts Center ضربه بزنید
با ضربه زدن روی Continue تایید کنید.

بیشتر بخوانید: 20 ترفند اینستاگرام که حرفه‌ای‌ها بلدند!
👈🏼 ترفندهای اینستاگرام

3- اگر می‌خواهید از عکس‌های خود محافظت کنید
اگر دوست ندارید، هر کاربری محتوای شما را ببیند، حساب خود را خصوصی کنید، این کار نیز در افزایش امنیت پیج اینستاگرام موثر است. بروید به تب پروفایل در گوشه سمت راست پایین کلیک کرده، سپس روی نوار منو در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و سپس تنظیمات را انتخاب کنید. روی Privacy کلیک کرده و حساب خصوصی را انتخاب کنید.

4- یک رمز عبور قوی برای حساب خود انتخاب کنید
افرادی هستند که در هنگام انتخاب رمز عبور از نام، تاریخ تولد، شماره تلفن یا کد ملی استفاده می‌کنند، زیرا به راحتی می‌توانند آن را به خاطر بسپارند، اما این انتخاب‌ها بسیار نامناسب است چون هکرها به راحتی می‌توانند آن را بیابند. بهتر است رمز پسورد اکانت اینستاگرام خود به نکات زیر توجه کنید و هر چند یکبار آن را تغییر دهید:

  • از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها استفاده.
  • اگر احتمال دارد رمز عبور خود را فراموش کنید، آن را در مکانی امن یادداشت کنید.
  • اینستاگرام نیز به کاربران توصیه می‌کند هر از چند گاهی رمز عبور را تغییر دهند.

5- احراز هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام را فعال کنید.
یکی از روش‌های بالابردن امنیت پیج اینستاگرام این است که، احراز هویت دو مرحله‌ای را برای حساب کاربری فعال کنید. فقط وارد کردن رمز عبور کافی نیست. باید یک مرحله دیگر که قبلا تعیین کرده‌اید را انتخاب و اثبات کنید. به همین دلیل به ان احراز هویت دو مرحله‌ای می‌گویند.

6- قطع ارتباط اکانت با چند دستگاه
برای بررسی این مورد که در امنیت پیج اینستاگرام نیز موثر است باید مراحل زیر را طی کنید:
اگر به Settings > Security > Login > Activity بروید، می‌بینید که چه دستگاه‌هایی از کدام مناطق جغرافیایی و چه زمانی وارد حساب شما شده‌اند.
پس اگر دستگاه یا مکانی را مشاهده کردید که متعلق به شما نیست، می‌توانید روی سه نقطه در کنار موقعیت جغرافیایی ضربه زده تا دسترسی آن دستگاه به حساب شما قطع شود.

7- ایمیل خود را در اکانت اینستاگرام ثبت کنید.
برخی از کاربران اکانت خود را با شماره موبایل باز کرده‌اند، اما داشتن ایمیل معتبر در افزایش امنیت پیج اینستاگرام بسیار موثر است.
شما را تا حد زیادی افزایش می دهد. توصیه می شود پس از ایجاد حساب کاربری با شماره موبایل ایمیل خود را ثبت کنید. در هنگامی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌ایدف ایمیل به بازیابی اکانت کمک می‌کند. همچنین در زمانی که اکانت شما هک شود، در ذخیره اکانت اینستاگرم کمک می‌کند.

8- به ایمیل‌های هشدار امنیتی اینستاگرام توجه کنید.
هرگز ایمیل‌هایی را که اینستاگرام بریتان ارسال می‌کند، نادیده نگیرید. معمولا ایمیل‌ها حاوی هشدارهای امنیتی هستند، که اگر به آن توجه نکنیدشاید عواقب بدی هم در پی داشته باشد.

9- تغییرات در اطلاعات شخصی اکانت خود را بررسی کنید.
برای بررسی این اطلاعات مسیر زیر را طی کنید:
Settings> Security> Access> Data
مواردی مثل، تغییرات حریم خصوصی حساب، تغییر رمز، ایمیل، شماره موبایل، زمان ورود و خروج را در این قسمت می‌توانید مشاهده کنید. بعد از بررسی، اگر مشکلی وجود داشت، به Settings> Security> Login> Activity رفته و حساب مشکوک یا ناشناس را از لیست دستگاه‌های وارد شده حذف کنید.

10- دسترسی اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها به حساب خود را بررسی کنید.
برای این کار به مسیر گفته شده، بروید: Settings > Security > Apps & Websites
در این قسمت تمام اپلیکشن و سایت‌هایی که به حساب شما دسترسی دارند، مشاهده خواهید کرد. برای مسدود کردن آنها وارد دسته فعال شده شوید، و آنها را حذف کنید. این کار یکی از راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام است.

بیشتر بخوانید: روش های جذب مشتری در اینستاگرام

11- خودتان امنیت پیج اینستاگرام خود را بررسی کنید
اینستاگرام خود نکاتی برای حفظ امنیت ارائه می‌دهد. برای بررسی امنیت اکانت اینستاگرام، از نمایه خود، روی سه خط در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. روی Setting and privacy و سپس Accounts Center کلیک کنید. به Password and Security بروید و بر روی Security checkup کلیک کنید. حساب کاربری خود را انتخاب کنید و اینستاگرام اقدامات خاصی را برای بهبود امنیت حساب شما توصیه می‌کند.

12- امنیت موبایل را بالا ببرید.
یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام، انیت دستگاهی است که برنامه اینستاگرام نصب است. رمز عبور و سایر اقداماتی که در امنیت گوشی هوشمند نقش دارد، اجرا کنید. مثل قفل اثر انگشت یا رمز قوی تا با گم شدن گوشی نیز این دسترسی به افراد اجازه داده نشود.

آیا برنامه‌ای وجود دارد که از حساب اینستاگرام محافظت کند؟

افزایش امنیت پیج اینستاگرام

نکته جالب اینجاست که بله، اگر نمی‌خواهید تمام تنظیمات امنیتی پیج خود را دستی انجام دهید، از یک سرویس امنیت سایبری دارای ویژگی‌های محافظت از حساب اینستاگرام استفاده کنید. مثل Clario.
Clario را روی دستگاه خود نصب کنید، برای iOS، Mac، Android موجود است.
به Identity – حفاظت اینستاگرام بروید و روی Add account کلیک کنید
در چند ثانیه برنامه سطح محافظت از پروفایل اینستاگرام شما را بررسی می‌کند و گزارش را ارائه می‌دهد.
حالا روی بررسی و رفع مشکل کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: 6 قدم برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام
👈🏼 تیک آبی اینستاگرام

چگونه اکانت اینستاگرام هک شده را بازیابی کرد؟

اگر حساب شما هک شده باشد، باید مراحل زیر را دنبال کنید تا حساب بازگردد:
مرحله 1: ایمیل خود را بررسی کرده تا ببینید از اینستاگرام پیامی مبتنی بر تغییر آدرس ایمیل.
ایمیل از , security@mail.instagram.com ممکن است بتوانید با استفاده از گزینه “Revert this change” در آن پیام، این کار را لغو کنید.

مرحله 2: درخواست لینک ورود از اینستاگرام کنید.
اگر اطلاعات اضافی نیز تغییر کرده است (مانند رمز عبور شما)، باید از اینستاگرام درخواست لینک ورود کنید. یعنی در صفحه ورود به سیستم، روی «رمز عبور فراموش شده» ضربه بزنید. سپس روی «Send Login Link» (iOS) یا «Next» (Android) ضربه بزنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.
یک آدرس ایمیل امن وارد کنید که فقط شما می توانید به آن دسترسی داشته باشید. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، منتظر ایمیلی از اینستاگرام با مراحل بعدی باشید.

راه دیگر درخواست کد امنیتی یا پشتیبانی از اینستاگرام کنید.

بیشتر بخوانید: به جای فالوور، اکانت بخرید!
👈🏼 خرید پیج اینستاگرام

حرف آخر

با اینکه هیچ اقدام امنیتی 100 درصد امنیت را تضمین نمی‌کند و اینستاگرام مثل هر برنامه و نرم‌افزار دیگری قابل هک شدن است، با روش های گفته شده می‌توانید امنیت پیج اینستاگرام خود را بالا برده و با خیال راحت به کسب فعالیت خود ادامه دهید و نگران از دست رفتن اطلاعات و حریم شخصی خود نباشید. محافظت از حساب اینستاگرام یک فرآیند مداوم است، پس همیشه مراقب پیج اینستاگرام خود باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید