12 راه برای نوشتن بیو اینستاگرام تاثیرگذار که باید امتحان کنید

همه ما وقتی با یک پست جذاب در اکسپلور رو به رو شدیم، اولین کاری که کردیم احتمالاً رفتن به اکانت آن پیج و بررسی بیو اینستاگرام بوده است. اگر بیو آن برای ما جذاب باشد، ممکن است که او را دنبال کنیم.
بیو اینستاگرام (Bio instagram) یک رزومه از شما و کارهایتان است. به دلیل محدودیتی که دارد باید خود را طوری معرفی کنید که خیلی سریع ارزش شما را به کاربر منتقل کند.
در این مطلب نکات نوشتن یک بیو اینستاگرام جذاب را به اشتراک گذاشتیم.

فهرست مطلب

بیو اینستاگرام چیست؟
یک بیو خوب اینستاگرام چه ویژگی دارد؟
ایده های جالب برای بیو اینستاگرام
12 ترفند نوشتن بیوگرافی اینستاگرام که شاید اهمیت آن را ندانید
سوالات متداول بیو اینستاگرام

بیو اینستاگرام چیست؟

بیو در اینستاگرام توضیحی از حساب کاربری شما است که می‌تواند حداکثر ۱۵۰ کاراکتر باشد و در بالای صفحه، زیر عکس پروفایل قرار می‌گیرد. بیوگرافی راهی سریع برای نشان دادن اینکه شما چه کسی هستید و پیج در مورد چه چیزی است؟! چرا باید شما را دنبال کنند؟
از نظر موقعیت، بیو اینستاگرام زیر عکس پروفایل شما قرار دارد و برای توصیف محتوای صفحه استفاده می‌شود.
این فضا شامل:
یک نام نمایشی
دسته بندی صفحه
ضمایر
توضیحات 150 کاراکتری
یک لینک خارجی
اطلاعات تماس

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام

یک بیو خوب اینستاگرام چه ویژگی دارد؟

ویژگی یک بیو خوب اینستاگرام

یک بیو خوب اینستاگرام می‌تواند تفاوت بین بازدیدکننده‌ای باشد که فالو می‌کند یا از صفحه شما دور می‌شود. بیو خوب، معرفی است که کاربران نتوانند برای تعامل با آن مقاومت کنند، خواه با فشار دادن دکمه «فالو»، دیدن محتوا، گذاشتن لایک و کامنت، تماشای هایلایت یا ارسال پروفایل اینستاگرام برای دوستان باشد. بهترین بایوهای اینستاگرام کوتاه و شیرین هستند و واقعاً شخصیت شما را به عنوان یک خالق یا برند نشان می‌دهند.

برای نوشتن یک بیو اینستاگرام عالی سوال‌های زیر را از خود بپرسید:
وعده برند شما چیست؟
شخصیت برند شما چطور است؟ خنده دار؟ جدی؟ آموزنده؟
مهارت خاص شما چیست؟
آیا شما یک کسب و کار محلی هستید؟ ملی؟ جهانی؟
چه چیزی محصول یا خدمات شما را منحصر به فرد می‌کند؟
اولین کاری که می‌خواهید افراد پس از بازدید از پروفایل شما انجام دهند چیست؟

این نکات به خصوص مورد آخر که شبیه به کال تو اکشن در اینستاگرام اهمیت دارد. این کار کمک می‌کند، با جهت دادن به کاربران، آنها شما را دنبال کنند یا هر اقدام دیگری که می‌خواهید، انجام دهند.

بیشتر بخوانید: چگونه در اینستاگرام تایید شویم؟
👈🏼 نحوه دریافت تیک آبی

ایده های جالب برای بیو اینستاگرام

ایده های جالب برای بیو اینستاگرام

اگر می‌خواهید بیوگرافی اینستاگرام خود را از نو بنویسید اما نمی‌دانید چطور؟!
برای نوشتن بیو اینستاگرام راه‌های زیادی وجود دارد. ساده تا خلاقانه! 1.22 میلیارد کاربر اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید از آنها الهام بگیرید. اکانت افراد اینفلوئنسر را بررسی کنید و برای نوشتن بیو ایده بگیرید. در اینجا به چند نوع بیو اشاره می‌کنیم:

 1. بیو خنده دار اینستاگرام
  کلید یک بیوگرافی کمدی اینستاگرام، صادق بودن است. از بیوگرافی اینستاگرام خود برای شوخی کردن یا نشان دادن حس شوخ طبعی خود استفاده می‌کنند.
 2. بیو الهام بخش اینستاگرام
  اگر به دنبال ایجاد تفاوت هستید، یک بیو اینستاگرام پر از نقل قول یا آرزو و نکات انگیزشی واقعاً می‌تواند به شما این امکان را بدهد که با مخاطبان خود در سطح شخصی ارتباط برقرار کنید. استفاده از نقل قول‌ها راهی برای بیان یک ایده یا ایجاد احساس ارتباط است. همچنین می‌توانید از یک ضرب المثل، یک خط از یک شعر یا آهنگ، یا هر عبارتی که برای فالوورها معنی دارد، استفاده کنید.

به طور مثال:
آلبرت انیشتین: «تخیل مهمتر از دانش است.»
همه چیزی درست میشه
زندگی من آن چیزیست که برای آن می‌جنگم
مولانا: «اگر همه جا تاریک بود، دوباره بنگر شاید نور خودت باشی»
ما را خیال بی‌خیالی خوش‌تر است
نه تو آنی که همانی، نه من آنم که تو دانی
ما را پس از این خزان بهار دگر است
سهراب: «گاه باید رویید از پس باران، گاه باید خندید برغمی بی‌پایان
هر چه با هر که کنی، بر تو همان می‌گذرد
و شاید فقط صبر کافی باشد…
غم مخور جانا که عالم هیچ نیست
در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی
هر کجا هستم باشم، آسمان مال من است
چون تو دارم، همه دارم دگرم هیچ نباشد
خوب دیدن شرط انسان بودن است، عیب را در این و آن پیدا مکن
زندگی ذره کاهی است که کوهش کردیم
بلاخره میرن ابرا کنار
فراسوی نیک و بد آسمانی است آبی
آدمک آخر دنیاست بخند
ما را بس است گوشه خلوت سرای خویش

 1. بیو خلاقانه اینستاگرام
  یک بیو ممکن است فقط 150 کاراکتر داشته باشد، بنابراین برای جذابیت و نوشتن یک بیو ایسنتاگرام منحصر به فرد کافی است خلاق باشید. مثل اضافه کردن اطلاعات عجیب و غریب در مورد خود یا برندتان.
 2. بیو کوتاه اینستاگرام
  اگر به 150 کاراکتر نیاز ندارید، از آنها استفاده نکنید. اگر یک بیوگرافی جالب برای اینستاگرام می‌خواهید، زیاد حرف زدن کمکی نمی‌کند. یا برعکس می‌توانید یک بیوگرافی کوتاه بنویسید که تعداد کمی، آن را درک کنند.
 3. بیو اینستاگرام با ایموجی
  وقتی کلمات شکست می‌خورند، ایموجی‌ها وجود دارند. برخی، رابطه، شغل، محل زندگی و حیوانات خانگی خود را در یک خط از ایموجی‌ها توصیف می‌کنند.
 4. بیو تجاری اینستاگرام
  اگر از اینستاگرام برای کسب درآمد استفاده می‌کنید، بیو می‌تواند مکانی عالی برای معرفی خودتان باشد (افرادی که بیشتر و بیشتر از رسانه‌های اجتماعی برای تحقیق درباره برندها استفاده می‌کنند). همچنین کسب‌وکارها می‌توانند از بیوگرافی خود برای توصیف برند خود و آنچه آنها را از سایرین متمایز می‌کند، استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: نحوه نوشتن کپشن در اینستاگرام برای افزایش تعامل
👈🏼 چگونه کپشن بنویسیم؟

12 ترفند نوشتن بیوگرافی اینستاگرام که شاید اهمیت آن را ندانید

طریقه نوشتن بیو در اینستاگرام

خب برسیم به اینکه چگونه یک بیو اینستاگرام حرفه ای بنویسیم؟

 1. از فونت‌های بیو فانتزی اینستاگرام استفاده کنید
  از نظر فنی، شما فقط می‌توانید از یک فونت در بیو اینستاگرام خود استفاده کنید. اما ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند با نوشتن متن خود به کاراکترهای خاص موجود، ظاهر یک فونت سفارشی را ایجاد کنید.
  می‌توانید چند کلمه را انتخاب کنید تا از نظر استراتژیک برای جذابیت بصری استفاده کنید. به طور کلی، ایده خوبی است که از این ترفند در حد کافی به کار رود، نه اینکه کل بیوگرافی خود را با فونت‌های زیبا بپوشانید. هنگامی که نوع فونت مورد علاقه خود را پیدا کردید، کافی است آن را کپی کرده و در بیو اینستاگرام خود قرار دهید.

 2. از نمادهای بیو اینستاگرام استفاده کنید
  این ترفند از همان نکته بالا استفاده می‌کند، اما به جای استفاده از نمادها برای ایجاد ظاهر یک فونت سفارشی، می‌توانید از آنها به عنوان ایموجی‌های قدیمی یا نقاط منحصر به فرد استفاده کنید. ساده ترین راه برای یافتن کاراکتر خاص خود این است که یک Google Doc جدید باز کنید، سپس روی Insert کلیک کنید و نویسه‌های ویژه را انتخاب کنید. و بعد کپی در بیو اینستاگرام خود جایگزین کنید.

 3. یک مکان اضافه کنید
  این به ویژه برای کسب و کارها مفید است. مشتریان می‌خواهند بدانند که از چه کسی (و کجا) خرید می‌کنند. علامت گذاری موقعیت مکانی شما همچنین می‌تواند به جستجوی بیشتر برند شما کمک کند.
  هنگامی که آدرس خود را به بیو اینستاگرام خود اضافه می‌کنید، در زیر بیو شما نیز ظاهر می‌شود اما هیچ یک از تعداد کاراکترهای بیوگرافی شما را مصرف نمی‌کند. این یک راه عالی برای آزاد کردن فضا برای اطلاعات قانع کننده است.

 4. اطلاعات تماس را اضافه کنید
  پیج‌های کسب‌وکاری می‌توانند شامل اطلاعات تماس به شکل دکمه‌هایی باشند که به افراد امکان می‌دهد با شما تماس بگیرند، به شما ایمیل بزنند یا به طور مستقیم از اینستاگرام مسیرهای کسب و کار شما را دریافت کنند.

 5. یک لینک در بیو اضافه کنید
  شما یک لینک قابل کلیک در بیو اینستاگرام می‌توانید قرار دهید. از آنجایی که نمی‌توانید از لینک‌های قابل کلیک در پست‌های فید اینستاگرام استفاده کنید (مگر اینکه از تبلیغات اینستاگرام یا خرید اینستاگرام استفاده می‌کنید)، لینک بیو یک بسیار باارزشمند است. مطمئن شوید که مخاطبان با اشاره آن را می‌بینند.

 6. از بیو خود برای هدایت ترافیک به سایت یا شبکه اجتماعی دیگر استفاده کنید
  اگر رسانه اجتماعی اصلی شما در پلتفرم دیگری است و اینستاگرام را برای اشتراک گذاری ضروری می‌دانید، می‌توانید از بیو خود به عنوان راهی برای هدایت سایر کاربران به آن پلتفرم استفاده کنید.

 7. از شکستن خطوط استفاده کنید
  مردم تمایلی به خواندن اطلاعات آنلاین ندارند. درعوض، آن‌ها تکه‌هایی از اطلاعات را اسکن می‌کنند. شناسایی و برجسته کردن آن اطلاعات با ترکیبی از ایموجی و خطوط شکسته برای نوشتن بیو زیبا در اینستاگرام استفاده کنید.

 8. ضمایر خود را به اشتراک بگذارید
  از آنجایی که این گزینه برای اولین بار در ماه مه 2021 اضافه شد، در برنامه مرسوم شده است که ضمایر را به بیوگرافی خود اضافه می‌کنند. نمایش ضمایر به این معنی است که فالوورهای شما می‌دانند چگونه به درستی شما را خطاب قرار دهند، و عادی سازی این تمرین کمک می‌کند تا همه در پلتفرم احساس راحتی بیشتری کنند.

 9. از هشتگ استفاده کنید
  هشتگ‌های موجود در بیو اینستاگرام لینک‌های قابل کلیک هستند. البته به خاطر داشته باشید که بیو اینستاگرام در نتایج جستجوی هشتگ ظاهر نمی‌شود. افزودن هشتگ اینستاگرام به بیو شما آن را بیشتر قابل شناسایی نمی‌کند. این بدان معناست که نباید هشتگ‌ بزنید، مگر اینکه به کسب و کار شما مرتبط باشند، زیرا هر یک فرصتی را برای فالوورهای بالقوه برای کلیک کردن نشان می‌دهد.

 10. از بیو خود برای لینک دهی به حساب دیگر استفاده کنید
  اگر حساب شخصی و کسب و کاری جدا دارید، یا درگیر یک پروژه جالب هستید که دسته خاص خود را دارد، می‌توانید آن حساب را در بیو اینستا خود تگ کنید. این می‌تواند به افراد کمک کند تا شما را شناسایی کنند.

 11. یک دسته اضافه کنید
  اگر یک پروفایل تجاری در اینستاگرام دارید، می‌توانید یک دسته بندی برای کسب و کار خود انتخاب کنید. این زیر نام شما ظاهر می‌شود و می‌تواند به افراد کمک کند تا در یک نگاه ببینند شما چه می‌کنید.

 12. اعلام خبر
  اگر بیو خود را به طور منظم به روز می‌کنید، یک ترفند برای بیو این است که اخبار مربوط به محصلول جدید خود را اعلام کنید.

یادتان باشد به دلیل تعداد محدود کاراکترها، بیو اینستاگرام باید مختصر، خواندنی و جذاب باشد.

بیشتر بخوانید: ترفندهای اینستاگرام که حرفه ای ها بلندند!

سوالات متداول بیو اینستاگرام

1- چگونه بیو اینستاگرام خود را ویرایش کنیم؟
برای ویرایش بیو اینستاگرام خود، به پروفایل خود بروید و روی Edit profile ضربه بزنید، روی Bio ضربه بزنید و توضیحات خود را اضافه کنید.

2- نحوه اضافه کردن لینک به بیو اینستاگرام؟
به پروفایل اینستاگرام خود بروید، روی Edit profile و روی Links ضربه بزنید. در این مرحله، می‌توانید تا پنج لینک اضافه کنید، یا به یک صفحه فرود سفارشی که دارای چندین لینک به تمام محتوای مهم شما است، پیوند دهید.
استفاده از یک لینک سفارشی در صفحه فرود بیو، فضای داده شده را به حداکثر می‌رساند و به شما امکان می‌دهد تا ترافیک بسیار بیشتری نسبت به تنها با پنج پیوند ایجاد کنید.

3- چگونه ضمایر را به بیو اینستاگرام خود اضافه کنیم؟
برای افزودن ضمایر به بیو اینستاگرام خود، به پروفایل خود بروید، روی «ویرایش پروفایل» و روی «ضمایر» ضربه بزنید. روی «انجام شد» ضربه بزنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا