بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام 2024

آیا هنوز بهترین زمان پست اینستاگرام مهم است؟
اینستاگرام با دنبال کنندگان فعالی که دارد، از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی است. افراد و برندهای زیادی بسیاری از آن برای کسب درآمد در اینستاگرام استفاده می‌کنند. اگر برای درست کردن پست‌های خود زحمت زیادی می‌کشید اما دیده نمی‌شود، یکی از دلایل آن می‌تواند، زمان پست گذاشتن در اینستاگرام است. در ادامه چند نکته برای زمان پست گذاشتن در اینستاگرام گفته شده است.

چرا بهترین زمان پست گذاشتن اینستاگرام اهمیت دارد؟

از آنجایی که الگوریتم اینستاگرام پست‌ها را با توجه به علاقه کاربران به آنها نشان می‌دهد، بنابراین دانستن زمان فعالیت کاربران بسیار مهم است. این می‌تواند، بهترین زمان پست در اینستاگرام باشد تا تعاملی بین شما و مخاطب ایجاد شود.
این مطلب بررسی داده‌های بدست آمده سایت از تحلیل میلیون‌ها پست است که برای شما آوردیم.

بیشتر بخوانید: اینگیجمنت اینستاگرام چیست؟

کاربران اینستاگرام چه زمانی بیشتر آنلاین هستند؟

آنلاین بودن در اینستا برای مخاطبان خود بررسی کنید، تا یک روالی پیدا کنید. مثلا خیلی از افراد از خواب که بیدار می‌شوند، شبکه‌های اجتماعی را چک می‌کنند. این به سن افراد و… بستگی دارد. اما به طور کلی 7 تا 8 صبح زمان خوبی برای پست کردن در صبح است.
زمان دیگر برای پست در اینستاگرام، زمان استراحت ظهر است. زمانی که مردم برای ناهار وقت می‌گذارند، بین 11 تا 13 زمانی خوبی برای نگاه انداختن به فید اینستاگرام است.
عموماً کاربران قبل و بعد خواب پلتفرم‌های اجتماعی را بررسی می‌کنند.
بنابراین درک مخاطب، و روند کاری آنها از مهم‌ترین کارهایی است که باید با آزمون و خطا بدست آورید. به طور کلی، در ابتدا یک فرضیه و ایده‌ای برای زمان فعال بودن مخاطب هدف خود داشته باشید.

بهترین ساعت پست اینستاگرام بر اساس موقعیت مکانی

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام در ایران

اگر مخاطبی در دنیا دارید، باید بهترین زمان را برای آنها نیز درنظر بگیرید. و فقط زمان پست در مکان خود را توجه نکنید. می‌توانید برای خود جدولی آماده کرده و فعال بودن کاربران را نوشته، سپس زمان محلی را برای پست کردن تنظیم کنید.

محتوای رقبا را بررسی کنید

یک راه دیگر برای یافتن بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام، آنالیز محتوای رقیب است.
تجزیه و تحلیل رقبا و یافتن زمانی که بیشترین تعامل را دارند، می‌تواند برای پیج‌های که تازه شروع به فعالیت کردند، کمک کند. چون هیچ داده‌ای برای ارزیابی ندارند. سپس استراتژی محتوای اینستاگرام خود را تغییر دهید.

بیشتر بخوانید: 20 نکته که در فروش محصولات به کارتان می‌آید!
👈🏼 افزایش فروش در اینستاگرام

چه زمانی بهتر است که پست نذاریم؟

معمولا آخر هفته تعامل پایین‌تر است. البته بستگی دارد، خیلی نمی‌توان به آن اطمینان کرد. این به دلیل این است که مردم در این روز در حال استراحت، تفریح و یا آماده شدن برای هفته آینده هستند. پس شاید زمان کمتری برای چک کردن شبکه اجتماعی دارند. اما اگر ساعت مناسبی پیدا کنید، می‌توانید محتوای خود را به مخاطب هدف نشان دهید.

بهترین زمان ریلز گذاشتن در اینستاگرام

تولید محتوای ویدئویی به خصوص ریلز اینستاگرام بسیار پربازدید است. افراد بیشتر به دنبال ویدئو‌های کوتاه هستند. یکی از آمارها نشان داده، بهترین زمان ریلز گذاشتن، از دوشنبه، تا پنجشنبه ساعت 9 تا 12 ظهر است. البته این در هر کسب و کاری به آزمون و خطا نیز احتیاج دارد.

هر چند وقت یک بار باید در اینستاگرام پست بگذارید؟

تعداد دفعات پست گذاشتن بسته به مواردی دارد. آیا محتوای مفید، ایده‌های خوب برای پست دارید؟ پست گذاشتن را با یک استراتژی تولید محتوا مبتنی بر سفر مشتری بچینید.
این کار به مدیریت محتوا شما و تعامل با فالوورها کمک می‌کند. اگر ایده‌های زیادی ندارید، 3 بار در هفته پست بگذارید و با بررسی عواملی در تصمیم بگیرید چند وقت یکبار پست بذارید. پس‌های مختلف را آزمایش کنید، تا بهترین زمان پست در اینستاگرام را پیدا کنید. بعد از آزمون و خطا زمان‌های مختلف بهترین موقع ارتباط با مخاطب و آنلاین بودن آنها را بدست خواهید آورد.
همچنین باید بفهمید که چه چیزی در محتوا برای مخاطب جذاب بود؟ زمان پست؟ هشتگ؟ یا همه اینها؟

بیشتر بخوانید: چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم؟
تیک آبی اینستاگرام

حرف آخر

با وجود اینکه زمان پست گذاشتن در اینستاگرام مهم است، اما کیفیت محتوا، تصویر، هشتگ گذاری و سایر ترفندهای اینستاگرام نیز از اهمیت بالایی برای دیده شدن برخوردار است.
به طور مداوم فعالیت کنید تا بتوانید با ارزیابی آنها تغییراتی در روند تولید محتوای خود دهید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

چیدمان پست در اینستاگرام
10 ایده برای کوئسشن باکس اینستاگرام
میم اینستاگرام چیست؟
نحوه نوشتن کپشن در اینستاگرام
روش های افزایش اینگیجمنت در اینستاگرام چیست؟

دراپ شیپینگ چیست؟
نکات خرید پیج اینستاگرام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید