تفاوت ریلز و پست در اینستاگرام

ریلز اینستاگرام | راز رشد پیج چیست؟

یکی از سوالات پرتکرار در بازاریابی اینستاگرام این است که کدام قالب پست برای کسب و کار ما بهتر است؟
مزیت ریلز اینستاگرام در مقابل پست چیست؟ آیا ریلز از پست بهتر است؟
در یک سال گذشته تعداد پست‌های اینستاگرامی به صورت ریلز بسیار زیاد شده است.
با این حال انتخاب تولید چه نوع محتوا برای پیج کار آسانی نیست. اینکه تمرکز روی کدام نوع پست باشد؟ آیا ریلز ارزش دارد؟ در این مقاله از یکی از پرکاربرترین قالب اینستاگرام که یعنی ریلز صحبت کردیم و این که پست بهتر است یا ریلز؟

فهرست مطالب:

ریلز چیست؟
تفاوت بین ریلز و تیک تاک چیست؟
تفاوت بین استوری و ریلز اینستاگرام چیست؟
ابعاد ریلز اینستاگرام
تفاوت پست و ریلز اینستاگرام
چگونه ریلز ها رتبه بندی می‌شوند؟
نحوه ساخت ریلز اینستاگرام
نحوه استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب و کار
چند نکته از ریلز در اینستاگرام

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام ویدیوهای کوتاهی هستند که اولین بار در سال 2020 به برنامه اینستاگرام اضافه شد. در ابتدا ویدئوهای 15 ثانیه‌ای بود اما از آوریل 2023 می‌توانند تا 90 ثانیه هم باشند. ریلز های اینستاگرام یک راه عالی برای برندها هستند تا خلاقیت خود را به نمایش بگذارند. میزان تعامل کاربران از حضور ریلز چند برابر شده است. احتمالا هم افراد ویدئوهای کوتاه را بیشتر ترجیح می‌دهند. ریلز در برگه فید اینستاگرام یک بخش دارد که محتوای آن را می‌توانید برنامه ریزی، زمان بندی و تجزیه و تحلیل کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بلاگر شویم؟

تفاوت بین Reels اینستاگرام و تیک تاک چیست؟

هر دو ویدئوها شبیه هم هستند. اما اهداف مختلفی دارند، ابزارهای ویرایش متفاوتی دارند. معمولا فیلترهای تیک تاک محبوب تر هستند، ولی در ریلز اینستاگرام محدودتر است. قالب های ریلز در اینستاگرام قابل کپی هستند. مخاطب تیک تاک جوان‌تر هستند، بنابراین پرسونای دو پلتفرم کمی متفاوت است. با این برای تقویت استراتژی اینستاگرام خود و جذب فالوور ریلز اینستاگرام انتخاب خوبی است.

برای شناخت ابزار و تولید محتوا حرفه ای، مطلب ابزارهای تولید محتوا برای اینستاگرام را مطالعه کنید.

تفاوت بین استوری و ریلز اینستاگرام چیست؟

  • استوری می‌تواند عکس یا ویدئو باشد اما ریلز فقط ویدئو است.
  • استوری به صورت ویدئو دارای محدودیت زمانی 15 ثانیه است اما ریلز تا 90 ثانیه است.
  • تعامل با استوری خصوصی است اما با ریلز تعامل عمومی است.
  • بر خلاف استوری نمی‌توانید ببیند چه کسی ریلز شما را مشاهده کرد.
  • استوری 24 ساعت باقی می‌ماند اما ریلز اینستا همیشه در فید شما مانده تا شما آن را حذف کنید.

برای استفاده می‌کنید از استوری به عنوان تیزر برای ویدئو و ریلز استفاده کنید. ریلز ابزار ویرایش ویژه‌ای دارد. اما زمان زیادی برای ادیت استوری که 24 ساعت فقط نشان داده می‌شود نذارید. حساب های خصوصی نیازی به هشتگ ندارند. استراتژی هشتگ برای ریلز و پست پیج های باز است، که مخاطبان بتوانند با سرچ محتوای شما را پیدا کنند. این مورد به شما و پیج‌تان بستگی دارد.

اندازه، ابعاد ریلز اینستاگرام

شبیه استوری‌های اینستاگرام، ریلز اینستاگرام باید عمودی، تمام صفحه و روی موبایل طراحی شوند. از این رو اندازه ریلز اینستاگرام باید نسبت ابعاد 9:16 یا 1080 پیکسل در 1920 پیکسل باشد.
علاوه بر این ابعاد عکس کاور مثل ریلز باید نسبت ابعاد 9:16 و 1080 پیکسل در 1920 پیکسل باشد.

بیشتر بخوانید: کال تو اکشن در اینستاگرام + 30 نمونه

تفاوت پست و ریلز اینستاگرام

پست اینستاگرام یک تصویر ثابت (1080 * 1080 پیکسل یا 1080 * 1350 پیکسل) است که در فید و حساب شما ظاهر می شود.
پست ها باید حداقل یک تصویر ثابت داشته باشند اما در مجموع تا 10 تصویر یا می تواند شامل ترکیبی از عکس‌ها و فیلم ها باشد. اینستاگرام ابزارهای داخلی بسیار کمتری برای ویرایش پست‌ها نسبت به ریلزها دارد. در جدول زیر تفاوت کلیدی ریلز و پست را نام بردیم:

ریلز اینستاگرامپست اینستاگرام
فرمت پست ویدئو کوتاه عکس و فیلم
ابزارهای تعاملاستیکر، تگ، دکمه یادآوری و پیامتگ، پیام، دکمه یادآوری
عوامل الگوریتمداده فعالیت کاربرداده نویسنده و پست
میانگین ریچخیلی بالااغلب پایین
میانگین مشارکتبه طور معمول پایینمعمولا بالا
بازگشت سرمایهمتفاوت است متفاوت است

قالب بندی
ریلز و پست اینستاگرام فرمت‌های کاملا متفاوتی دارند. اولی یک ویدیوی کوتاه است، در حالی که دومی یک تصویر ثابت است.
پست باید در قالب مربع (1080 x 1080 پیکسل) یا عمودی (1080 x 1350 پیکسل) به جای فرمت ویدیوی کوتاه (1080 x 1920 پیکسل) باشند.

ابزارهای تعاملی
برای بسیاری از مدیران رسانه‌های اجتماعی، قابلیت های تعاملی بسیار مهم است. به خصوص اگر می‌خواهید فالوورها به طور مستقیم در برنامه اینستاگرام به محتوای شما پاسخ دهند. با این حال، پست‌ها اجازه برچسب‌های تعاملی را نمی‌دهند. در نتیجه، ریلز انتخاب بهتری برای جلب مشارکت از طریق نظرسنجی‌ها و دعوت از دنبال‌کنندگان برای پاسخگویی با محتوای خود هستند.

عوامل الگوریتم
الگوریتم اینستاگرام برای پست در مقابل ریلز کمی متفاوت است. برای پست ها، دو عامل مهم رتبه بندی، اطلاعات مربوط به پست و اطلاعات مربوط به حساب است. به عبارت دیگر، پست ها انتخاب بهتری برای ارتباط با فالوورهایی هستند که به طور منظم با محتوای شما درگیر هستند. برای ریلز، دو عامل مهم رتبه‌بندی، فعالیت کاربر و سابقه تعامل است. به عبارت دیگر، ریلز برای ارتباط با افراد غیر دنبال کننده که ممکن است به محتوای شما علاقه مند باشند، بهینه‌تر هستند.

دسترسی متوسط
از آنجایی که الگوریتم ریلزها و پست با هم کار می‌کنند تا محتوای شما را در معرض دید کاربران تازه‌کار بیشتری قرار دهند، ویدیوی کوتاه معمولاً دسترسی بسیار بیشتری ایجاد می‌کند. در واقع، اینستاگرام کاربران را تشویق می‌کند تا ریلزهای جذاب بسازند تا جزء پیشنهادها شوند.

بازگشت سرمایه
دسترسی و تعامل برای رشد کاربران و افزایش آگاهی از برند مفید است. اما اگر اهداف بازاریابی شما شامل ایجاد سرنخ یا افزایش فروش باشد، واقعاً باید نوع محتوایی را که منجر به بالاترین بازگشت سرمایه می‌شود، بشناسید.
برای این کار تجزیه و تحلیل حساب می‌تواند کمک کند تا محتوای مناسب را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

ریلزها چگونه رتبه بندی می‌شوند؟

فعالیت و انتشار مداوم محتوا برای رتبه بندی ریلز کلیدی است. علاوه بر آن استراتژی تعامل اینستاگرام در این راه به شما کمک می‌کند.
الگوریتم ریلز ها، بر اساس آنچه کاربر دوست دارد و با آن تعامل پیدا می‌کند از سوابق بازدیدهای گذشته الویت بندی می‌شود. مهم‌ترین مواردی که روی این الگوریتم تاثیر می‌گذارد، تعامل با با شخصی است که محتوای او را لایک می‌کنید یا کامنت می‌گذارید. زمان پست گذاشتن، یعنی الگوریتم ریلز در نظر می‌گیرد که چند وقت در میان برنامه را مرور می‌کنید. اگر ویدویی سرگرم کننده، جالب و کیفیت خوبی داشته باشد، الگوریتم ریلز آن را پیشنهاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: به جای خرید فالوور، اکانت اینستاگرام بخرید!
👈🏼 خرید پیج اینستاگرام

نحوه ساخت ریلز در اینستاگرام

در این بخش آموزش ساخت ریلز اینستاگرام را می‌دهیم:
در پروفایل خود روی گزینه + بزنید و ریلز را انتخاب کنید. ریلز را هم می‌توان همان جا ضبط کرد و هم از ویدئویی که قبلا ضبط و ادیت کرده‌اید استفاده کنید. برای ضبط دایره وسط پایین صفحه را نگه دارید. و فیلم را با ابزار ریلز ویرایش کنید. متن، استیکر، فیلتر و… . برای اضافه کردن صدا به ویدئو، از کتابخانه موسیقی اینستاگرام استفاده کنید. در نهایت روی بعدی بزنید. در مرحله بعد یک عکس کاور برای ویدئو انتخاب کنید، هشتگ گذاری را فراموش نکنید و یک کپشن خوب بنویسید. اگر دوست دارید افرادی را تگ کنید، لوکیشن بذارید و بلاخره ریلز خود را با ضربه بر اشتراک گذاری، پست کنید.

نحوه استفاده از ریلز اینستاگرام برای کسب و کار

ریلز اینستاگرام راهی نسبتا جدید برای ایجاد مخاطب و افزایش دسترسی شما در اینستاگرام است. ریلزها ایجاد روابط واقعی با مشتری را آسان می‌کند و جامعه‌ای را که می‌خواهید ایجاد کنید تقویت می‌کند. آنها همچنین یک راه سرگرم کننده و جذاب برای به اشتراک گذاشتن با مخاطبان شما هستند.

در اینجا سه روش وجود دارد که می توانید از ریلزهای اینستاگرام در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید:
1- محتوای باکیفیت و معتبر تولید کنید. ریلز راهی سریع و سرگرم کننده برای ایجاد محتوا است.
محتوایی منحصربه فرد و با خلاقیت.
2- از ریلز برای اشتراک محتوای آموزشی استفاده کنید.
3- محصولات و خدمات خود را در ریلز اینستاگرام به نمایش بگذارید. آگاهی از نام تجاری خود را افزایش دهید و فروش خود را با استفاده از ریلز برای نشان دادن هر چیزی که ارائه می کنید، افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: 10 ایده برای سوال کوئسشن باکس اینستاگرام

چند نکته از ریلز در اینستاگرام

1- لایک را در ریلز می‌توان پنهان کرد. روی “Manage” و سپس “Hide likes” ضربه بزنید.
2- ریلزهای اینستاگرام می‌توانند تا 90 ثانیه طول داشته باشد.
3- کپشن‌ ریلز اینستاگرام می‌توانند حداکثر 2.2 هزار کاراکتر باشند.
4- بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام بحث های زیادی را در رسانه های اجتماعی ایجاد کرده است. با بررسی های انجام شده، مشخص شد که به طور کلی بهترین زمان پست ریلز آخر شب است.
5- اگر می‌خواهید مخاطبان جدیدی جذب کنید، پست کردن ریلزهای بیشتر، با هشتگ مؤثر و استراتژی کلمه کلیدی همیشه مفید است. خیلی تعداد مهم نیست. چون محتوای با کیفیت بیشتر ارزش دارد.

حرف آخر

همانطور که اینستاگرام به سرعت سمت ویدیوهای کوتاه می‌رود، به راحتی می‌توان فرض کرد که ریلزها باید در اولویت بازاریابان اینستاگرامی باشند. اما پست‌ها، استوری‌ها و ریلز همگی اهداف مشخصی در اینستاگرام دارند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

20 ترفند اینستاگرام که حرفه ای ها بلدند!
ادمین کیست و چه وظایفی دارد؟
سئو اینستاگرم چیست؟
بهترین پیج ها برای تبلیغات در اینستاگرام چه ویژگی دارند؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید