نوشتن کپشن در اینستاگرام

نحوه نوشتن کپشن در اینستاگرام که باعث افزایش تعامل می‌شود؟

چرا کپشن اینستاگرام اینقدر مهم است؟ مگر اینستاگرام یک رسانه تصویری نیست؟!
ما قبلا اشاره کردیم که اینستاگرام یک بستر بصری است که برای فیلم، عکس‌ها و سایر محتوای گرافیکی عالی است. با این حال، یک کپشن خوب در اینستاگرام می‌تواند تفاوت زیادی در لایک، نظرات، افزایش فالوور و دیده شدن ایجاد کند.
پس؛
عنوان یا کپشن پست شما نقطه‌ای است که می‌توانید صدایی به محتوای بصری بدهد. یک کپشن خوب اینستاگرام توضیح می‌دهد که عکس و ویدئو درباره چه چیزی است، به فالوورها می‌گوید که دست به کار شوند، محتوای شما را لذت‌بخش‌تر و قابل اشتراک‌گذاری‌ می‌کند.
در این مطلب نکاتی برای آموزش کپشن نویسی در اینستاگرام وجود دارد که به شما در نوشتن کپشن های اینستاگرامی بهتر کمک می‌کند.

از هیمن جا می‌توانید وارد پیج اینستاگرام ما شوید و پست نحوه نوشتن کپشن را هم ببینید. 👇🏼

فهرست مطلب:

نحوه نوشتن کپشن در اینستاگرام چگونه است؟
• ابتدا چند پیش نویس بنویسید
• کپشن را قوی شروع کنید
• کال تو اکشن را فراموش نکنید
• هوشمند هشتگ گذاری کنید
• الگویی برای صدای برند خود تعیین کنید
• ایموجی به کار ببرید
• سایر کانال‌های اجتماعی خود را تبلیغ کنید
• کپشن را مختصر بیان کنید.
نمونه‌های کپشن نویسی
سوالات متداول در مورد نوشتن کپشن

نحوه نوشتن کپشن در اینستاگرام چگونه است؟

1- ابتدا چند پیش نویس بنویسید

برای شروع همیشه چند ایده برای کپشن بنویسید. از همکاران یا دوستان نظر بگیرید، کدام بهتر است. که این موضوع اهمیت بیشتری نسبت به زمان بندی پست دارد، به همین دلیل وقت گذاشتن برای کپشن نویسی عالی کار بی ارزش نیست. کپشن می‌تواند فالوورهای شما را در اطرافتان نگه دارد و آنها را تشویق کرده تا با شما درگیر شوند.

2- کپشن را قوی شروع کنید

هیچ چیز مهم‌تر از اولین جملات کپشن اینستاگرام شما نیست. برای کپشن نویسی در اینستاگرام حداکثر 2200 کاراکتر می‌توانید به کار ببرید. از آنجایی که در فید کاربران 3 تا 4 خط از کپشن دیده می‌شود، بنابراین یک کپشن خوب باید با یک قلاب قوی شروع شود. سعی کنید کنجکاوی خواننده را در مورد پست اینستاگرام خود تحریک کنید.
پس کپشن های کوتاه و جذاب بنویسید تا بدون کلیک بر روی کلمه «بیشتر یا more» بتوانند کل متن را ببینند یا جذب شوند. هر متن اضافه یا هشتگ گذاری، اطلاعات تکمیلی، تگ افراد و… را برای پایان کپشن بگذارید.

به طور مثال؛ یک کپشن جذاب از شرکت مراقبت پوستی مبتنی بر قهوه آورده شده است:
love coffee? You’ll love what I have for you next. Tonight i drop my best kept secret yet. …more

«عاشق قهوه‌اید؟
آنچه را که برای شما دارم در آینده دوست خواهید داشت.
امشب بهترین رازی را که تا به حال حفظ شده است را فاش می‌کنم…»

بیشتر بخوانید: 60 ایده برای تولید محتوا + ویدئو آموزشی
👈🏼 تولید محتوا در اینستاگرام

3- کال تو اکشن را فراموش نکنید

بهترین راه برای افزایش اشتراک گذاری پست اینستاگرام و جذب فالوورهای جدید، این است که در کپشن نویسی، فراخوانی برای اقدام یا کال تو اکشن داشته باشید. این بدان معناست که از افعال عملی برای ترغیب افراد به انجام کاری استفاده کنید.
به عنوان مثال، ممکن است بگویید: «اگر این موضوع برایتان خنده‌دار است، دو ضربه سریع بزنید» یا «داستان خود را در کانت برایمان به اشتراک بگذارید.»

در اینجا چند ایده مبتنی بر کال تو اکشن پیشنهاد شده است:

یه سوال بپرسید
ساده ترین راه برای تعامل با مخاطبان و ایجاد یک جامعه وفادارتر، سوال پرسیدن است. افراد را تشویق کنید تا با تجربیات خود اظهار نظر کنند. ممکن است بتوانید از این تجربیات برای شکل دادن به استراتژی اینستاگرام خود استفاده کنید. برای افزایش تعامل و لذت بیشتر فالوورها، به کامنت کاربران پاسخ دهید تا آن را شبیه به یک مکالمه کنید.

فراد را به لینک بیو خود هدایت کنید
لینک بیو خود را به روزرسانی کنید. به عنوان مثال، آیا در حال برگزاری یک مسابقه هستید یا می‌خواهید مشترکان وبلاگ خود را افزایش دهید؟ فقط لینک را تغییر دهید و سپس عکسی ارسال کنید که لینک جدید را در کپشن آن ذکر کند.

از افراد دعوت کنید تا دوستان خود را تگ کنند.
با دعوت از آنها برای تگ کردن دوستان خود، فالوورهای خود را تشویق کنید تا پست شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

♦ از افراد برای شرکت در مسابقه دعوت کنید.
مسابقات برای افزایش تعامل در اینستاگرام و قرار گرفتن برند شما در معرض دید کاربران، عالی هستند. به سادگی از مردم دعوت کنید تا تصاویر خود را پست کنند و آنها را با استفاده از یک هشتگ در کپشن تگ کنید.

4- هوشمند هشتگ گذاری کنید

بخش اول کپشن شما قلاب است، جملات جذاب برای برانگیختن علاقه خواننده. بخش میانی محتوای ارزشمندی است که برای بهبود تعامل طراحی شده است، آخرین بخش کپشن اینستاگرام شما باید هشتگ باشد.

تا زمانی که اکانت شما عمومی است، هر کسی که آن هشتگ را جستجو کند ممکن است پست اینستاگرام شما را پیدا کند. اما، از هشتگ‌ها کم استفاده کنید. زیرا واقعیت این است که هشتگ زیادی برای فالوورهایی که دارید اسپم به نظر می‌رسد. هشتگ‌های خود را به سه یا چهار تا محدود کنید و همچنین در انتهای کپشن خود از هشتگ استفاده کنید. و به یاد داشته باشید، اگر نمی‌خواهید، اصلاً لازم نیست که هیچ کدام را وارد کنید. برای داشتن یک کپشن عالی در اینستاگرام نیازی به هشتگ ندارید.

5- الگویی برای صدای برند خود تعیین کنید

هر شبکه اجتماعی لحن متفاوتی دارد که بهترین عملکرد را دارد. بهترین پست‌های اینستاگرام دارای لحنی آرام و سرگرم‌کننده هستند و جنبه‌های واقعی‌تر، انسانی‌تر و با شخصیت‌ یک برند را نشان می‌دهند.
ثابت بودن لحن و صدا در اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند تا برند خود را در کانال بسازید. به عنوان مثال، به این فکر کنید که معمولاً می‌خواهید بیشتر کپشن پست‌های برند شما چقدر باشند. آیا می‌خواهید به صورت یک داستان باشد یا یک پاراگراف؟

بیشتر بخوانید: 10 نکته برای ایجاد کمپین های اینستاگرام موفق در سال 2024
👈🏼 کمپین فروش در اینستاگرام

6- ایموجی به کار ببرید

روش‌های مختلفی برای استفاده از ایموجی در کپشن نویسی وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید از آنها در ابتدای کپشن نویسی برای جلب نظر افراد استفاده کنید.

7- سایر کانال‌های اجتماعی خود را تبلیغ کنید

در کپشن نویسی می‌توانید برای تبلیغ متقابل سایر شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. این یک راه عالی برای اطلاع دادن به فالوورهای شما در رسانه‌های اجتماعی است که شما را در کجای می‌توانند پیدا کنند.
برای مثال، ممکن است کمپینی را تبلیغ کنید که در کانال دیگری در حال انجام است، مانند کوکاکولا.

8-کپشن را مختصر بیان کنید

بسته به مخاطب شما، کپشن نویسی ممکن است طولانی‌تر از چند کلمه یا یک جمله باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک شرکت مواد غذایی هستید، ممکن است دستور العمل‌های کامل را در کپشن پست کنید و این مشکلی ندارد، تا زمانی که عنوان را با مهم ترین اطلاعات (مانند نام دستور غذا) در ابتدا بارگذاری کنید.
اگر هنوز مطمئن نیستید که صدای برندتان چیست، یک قانون خوب این است که آن را مختصر نگه دارید.
برخی از بهترین کپشن‌های اینستاگرام آنهایی هستند که به نوعی به سرعت نقطه نظرات خود را بیان می‌کنند و به محتوای بصری اجازه می‌دهند بیشتر صحبت کنند.
مثال از کوکاکولا: « Goodbye, tan lines. Hello #SpringBreak»

چه چیزی باعث ایجاد یک کپشن خوب در اینستاگرام می‌شود؟

به صورت خلاصه:
با چیزهای خوب شروع کنید
همراه با CTA
تعدادی هشتگ مناسب
یک لحن سبک
ایموجی
تبلیغ متقابل سایر کانال‌ها
اختصار
اطلاعات مفید

بیشتر بخوانید: بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

نمونه‌های کپشن نویسی

اصول کپشن نویسی در اینستاگرام

در بخش قبل اصول کپشن نویسی در اینستاگرام را اشاره کردیم. حالا بیایید نگاهی به چند کپشن نویسی در اینستاگرام بیاندازیم که این ویژگی‌های مهم را در خود دارند و می‌توانید آنها را در استراتژی بازاریابی اینستاگرام کسب و کار خود اعمال کنید.

✏ «این یک پایان در [نام رویداد شرکت]، روز 1 است! آن روز عالی با افراد خوب، جلسات، و سخنان کلیدی بود…»

✏ «[نام محصول جدید] اکنون در دسترس است! همین حالا نسخه آزمایشی 30 روزه رایگان خود را دریافت کنید و خودتان ببینید…»

✏ «ما در حال کار با [نام شرکت] روی یک ابتکار جدید برای [هدف مشترک] هستیم. کارکنان ما بی‌صبرانه منتظر شروع کار هستند…»

✏ بهترین [نام محصول] برای این زمان از سال. مورد علاقه شما در پاییز چیست؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!

✏ [نام پادکست] قسمت 1 اکنون برای گوش دادن در دسترس است! نمی‌توانستیم از مهمان ما، [نام مهمان] خوشحال باشم. لینک در بیو

✏ دوشنبه شاد! از هفته نترس، آن را در آغوش بگیر! کارمندان شاد مشتریان راضی می سازند. #دوشنبه شاد

✏ همه به سلامت سیاره ما کمک می‌کنند. برای موفقیت در [نام شرکت]، باید به 🌎 احترام بگذاریم. روز زمین مبارک!

✏ سال نو، لوگوی جدید.

✏ ما نقل مکان کردیم! دفتر جدید ما را بررسی کنید.

✏ سال نو مبارک!

✏ و…

اکنون شما نکات خوبی از کپشن نویسی در اینستاگرام می‌دانید و بقیه راه این است که باید تمرین کنید و تمرین کنید تا مهارت نوشتن کپشن در اینستاگرام بدست آورید.

بیشتر بخوانید: چگونه برند خود را تبلیغ کنیم؟
👈🏼 روش های تبلیغات کسب و کار

سوالات متداول

طول ایده‌ال کپشن چقدر است؟

کپشن های اینستاگرام می‌توانند تا 2200 کاراکتر طول داشته باشند. اما در حالی که کپشن‌ های طولانی اینستاگرام هم محبوب‌تر شده‌اند، به یاد داشته باشید که طولانی‌تر شدن همیشه به معنای بهتر نیست. برخی از موضوعات ممکن است با کپشن های کوتاه اینستاگرام بهتر عمل کنند. اما در موارد دیگر، یک عنوان طولانی‌تر که شبیه یک پست وبلاگ است ممکن است برای گفتن یک داستان ضروری باشد.

آیا کپشن شما منعکس کننده صدای برند شما است؟

کپشن شما باید با لحنی نوشته شود که با صدای برند شما هماهنگ باشد. و صدای برند شما اغلب توسط مشتری ایده آل شما و آنچه می‌خواهید انجام دهند تعیین می‌شود. صدای برند شما باید لحن هر کپشن اینستاگرام را تعیین کند.

کپشن شما چگونه مکمل تصویر است؟

یکی از وجوه مشترک کپشن های اینستاگرام این است که همگی تصویر را تکمیل می‌کنند. نه تنها نوشته جذاب و موضوع جالب است، بلکه کپشن داستان پشت تصویر را ارائه می‌کند.

حرف آخر

به طور خلاصه، بهترین کپشن‌های اینستاگرام باعث می‌شود که مخاطب هدف شما پست اینستاگرام شما را به‌جای طعمه کلیکی، محتوایی ارزشمند ببیند.
همانطور که انواع مختلف پست‌ها را در اینستاگرام آزمایش می‌کنید، نحوه عملکرد انواع پست‌ها را دنبال کنید، یعنی بررسی و اصلاح استراتژی های کپشن نویسی در اینستاگرام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fallah/domains/mmfallah.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fallah/domains/mmfallah.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420