آموزش فروش در تلگرام

آموزش فروش در تلگرام | برای مشتری شما که کاربر تلگرام است!

هر کسب و کاری می‌خواهد در مورد «چگونه در تلگرام بفروشیم» بداند. آیا تلگرام راه آسان‌تری برای فروش محصولات و کسب و کار بیشتر ارائه می‌دهد؟ فروش در تلگرام چه تفاوتی با سایر روش‌های فروش آنلاین دارد؟
فروش در تلگرام به کسب و کارها کمک می‌کند تا مخاطبان بیشتری را هدف قرار دهند و درآمد فروش را افزایش خواهد داد، به شرطی که مشتری شما آنجا باشد. علاوه بر این، ارائه دهندگان خدمات نیز از سرویس تلگرام برای ارتقای خدمات مشاوره، مربیگری و فریلنسری خود استفاده می‌کنند.
توسعه استراتژی‌های فروش برای پلتفرم‌های پیام‌رسان محبوب می‌تواند به طور چشمگیری شناخت برند و رشد کسب‌وکار را افزایش دهد، که یکی از آنها تلگرام است.
در این مطلب به چگونگی فروش در تلگرام پرداختیم تا به شما که برای بازاریابی به تلگرام نیاز دارید، در رشد کسب و کارتان کمک کند.

فهرست مطلب:

تلگرام چگونه به افزایش فروش کمک می‌کند؟
مقایسه فروش در تلگرام با سایر کانال‌های فروش
چگونه در تلگرام بفروشیم؟
چگونه در تلگرام سرنخ داشته باشید؟
سوالات متداول

تلگرام چگونه به افزایش فروش کمک می‌کند؟

تلگرام یک شبکه پیام رسان جهانی شناخته شده با بیش از 550 میلیون کاربر فعال ماهانه است. کسب‌وکارها می‌توانند از یکپارچه‌سازی تلگرام با سایر کانال‌های ارتباطی مصرف‌کننده‌شان با توجه به مدت زمانی که مشتریان برای همه تیم‌هایی که با مشتریان سر و کار دارند، از جمله فروش، صرف زمان زیادی در این اپلیکیشن کنند.
اگر مشتریان بخواهند پس از شروع گفتگو در تلگرام به گفتگو ادامه دهند، می‌توانند. علاوه بر این، آنها این گزینه را خواهند داشت که مشتری را از طریق کانال دلخواه خود تا زمان تبدیل حفظ کنند.

مزایای فروش در تلگرام شامل موارد زیر است:

1- دسترسی گسترده: به لطف میلیون‌ها کاربر فعال این پلتفرم، شرکت‌ها ممکن است به چشم‌اندازهای جدید دست یابند و با ادامه گفت‌وگو از طریق کانال دلخواه خود، تجارت مجدد مشتریان فعلی را افزایش دهند.

2- هزینه کم به ازای هر فروش: بر اساس ترجیحات کاربر، تیم فروش شما می‌تواند کالاها و خدمات مربوطه را به کاربران تلگرام ارائه دهد. می‌توانید از ویژگی‌های برنامه، مانند کانال‌های خاص آن، برای بخش‌بندی و هدف‌گیری مخاطبان خود استفاده کنید.

3- هدف‌گیری مجدد: برای تشویق فروش، تیم شما می‌تواند مطالب مرتبط را از طریق پلتفرم‌های دیگر مانند Google به مشتریان بالقوه مرتبط با تلگرام ارائه دهد.

4- پلتفرم امن: تلگرام همواره خود را به عنوان یک سرویس ارتباطی خصوصی و ایمن معرفی کرده است. برای برقراری ارتباط امن اطلاعات حساس، مکالمات تلگرام سرور-کلینت/مشتری-سرور رمزگذاری شده و در ابر تلگرام نگهداری می‌شود.
این طرح رمزگذاری مزایای قابل توجه زیر را دارد: چت های تلگرام شما روی دسکتاپ و موبایل به طور مداوم همگام می‌شوند. علاوه بر این، هیچ محدودیتی در مورد تعداد دستگاه‌هایی که می‌توانید به‌طور هم‌زمان به لطف برنامه متصل شوید، وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: راه های کسب درآمد از تلگرام

مقایسه فروش در تلگرام با سایر کانال‌های فروش

روش‌های سنتی فروش از جمله تماس‌های تلفنی، چت وب سایت و ایمیل به تدریج با فروش محاوره‌ای جایگزین می‌شوند. علت چیست؟ کانال‌های فروش سنتی دو اشکال بسیار جدی دارند.

مثلاً مروری بر تاریخچه مکالمه با مشتری توسط هیچ یک از کانال‌های فوق پشتیبانی نمی‌شود. زیرا فروشندگان باید مصرف کنندگان و خواسته‌های آنها را بشناسند تا به درستی با آنها برخورد کنند، بنابراین این محدودیت‌ها بسیار مهم هستند.
هنگامی که کاربران وب سایت صفحه را ترک می‌کنند، چت‌های وب سایت دیگر قابل بازیابی نیستند، که فروشندگان حرفه‌ای را در معرض خطر از دست دادن سرنخ‌های مهم قرار می‌دهد.
بسیاری از مشتریان تماس‌های فروش را مزاحم و اجباری می‌دانند زیرا اغلب به آنها گفته می‌شود که فوراً اقدام کنند.
همچنین ایمیل نیز گزینه ضعیفی است زیرا دریافت اطلاعات مشتری بسیار طولانی است. علاوه بر این، بدون رمزگذاری بسیار امن نیست و کاربران را در برابر خطرات امنیتی یا نشت داده‌ها آسیب پذیر می‌کند.

چگونه در تلگرام بفروشیم؟

روش فروش محصولات در تلگرام

اگر شما هم هنوز استفاده از تلگرام را برای فروش خود شروع نکرده‌اید، مراحلی را که باید انجام دهید، در این بخش به شما آموزش خواهیم داد.
مشاغل و افراد می‌توانند با ساده ترین روش، کالاهای خود را از طریق تلگرام به فروش برسانند. فروش در تلگرام چندین گزینه را برای افراد و کسب و کارها فراهم می‌کند تا با مشتریان خود برای تبلیغ کالاها تعامل داشته باشند.

برای فروش در تلگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

1. فروش از طریق کانال تلگرام

با کمک یک کانال تلگرام می‌توانید پیام‌های تلگرام را به صورت انبوه برای مخاطبان قابل توجهی از مشترکین کانال پخش کنید. از این کانال می‌توان برای تبلیغ کالاها و خدمات خود، ارائه تخفیفات ویژه و تعامل با مشتریان استفاده کرد.
• یک کانال تلگرام برای کسب و کار خود بسازید: زمانی که یک اکانت تلگرام دارید، می‌توانید این کار را انجام دهید. برای ایجاد کانال خود، روی گزینه؛ کانال جدید؛ در برنامه کلیک کنید و سپس دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

• افزودن محصولات یا خدمات: پس از راه اندازی کانال خود، شروع به افزودن کالاها و خدمات خود کنید. برای انجام این کار، پست‌هایی ایجاد کنید که توضیح دهد چه چیزی می‌فروشید.

• کانال خود را تبلیغ کنید: اگر می‌خواهید افراد بیشتری مشترک شوند و مطالب شما را ببینند، باید کانال خود را تبلیغ کنید. در رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌تان یا مکان‌های دیگری که احتمالاً مخاطبان هدف شما هستند، می‌توانید پیوند کانال خود را به اشتراک بگذارید.

• مخاطبان خود را درگیر کنید: هنگامی که افراد شروع به مشترک شدن در کانال شما کردند، حتما آنها را درگیر کنید. برای برقراری رابطه، به سؤالاتی که ممکن است در مورد کالاها یا خدمات شما داشته باشند پاسخ دهید و با آنها تعامل داشته باشید.

• گزینه‌های پرداخت پیشنهاد: اگر می‌خواهید در تلگرام بفروشید، باید گزینه‌های پرداخت را ارائه دهید. می‌توانید از طریق درگاه پرداخت مانند PayPal پرداخت‌ها را انجام دهید، یا می‌توانید دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه پرداخت از طریق حواله بانکی یا روش دیگری به آنها ارائه دهید.

• انجام سفارش: به محض اینکه شروع به درآمدزایی کردید، مطمئن شوید که سفارشات را به موقع تحویل دهید. این امر به شما کمک می‌کند تا به قابل اعتماد بودن شهرت پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه یک نام برند مناسب انتخاب کنیم؟
👈🏼 انتخاب اسم برند

2. فروش از طریق گروه‌های تلگرام

از طرف دیگر کانال تلگرام برای ارتباط یک طرفه مناسب‌تر است که در آن می‌توانید کالا یا خدمات خود را برای مخاطبان زیادی تبلیغ کنید. از سوی دیگر، یک گروه برای تعامل با مشتریان و ارائه پاسخ به سوالات آنها مناسب‌تر است.
فروش در تلگرام را می‌توان با استفاده از گروه‌های تلگرام با موفقیت انجام داد، به خصوص اگر محصول یا خدمات خاصی دارید که برای جمعیت خاصی جذاب است.
آنها ارتباط مستقیم بین خریدار و فروشنده را امکان پذیر می‌کنند و به تعامل حضوری کمک می‌کنند. علاوه بر ساده بودن کار کردن، گروه‌ها می‌توانند به ایجاد یک جامعه برای برند یا شرکت شما کمک کنند.

• یک کانال تلگرام فقط برای بازاریابی کالا و خدمات خود بسازید. با انتخاب؛ گروه جدید؛ در برنامه تلگرام و وارد کردن نام، توضیحات و عکس پروفایل، می‌توانید این کار را انجام دهید.

• لینک گروه را در رسانه‌های اجتماعی، وب سایت خود یا سایر پلتفرم‌های تبلیغاتی به اشتراک بگذارید تا از افراد دعوت کنید به گروه خود بپیوندند. با انتخاب «افزودن اعضا» از منوی تنظیمات گروه، می‌توانید به صورت دستی اعضا را نیز اضافه کنید.

• دستورالعمل‌های صریح را برای سازمان خود تنظیم کنید، از جمله دسته‌بندی کالاها و خدماتی که ممکن است فروخته شوند، روش پرداخت، و هر جزئیات مرتبط دیگر. این کار همه را در یک صفحه نگه می‌دارد و از هرگونه سردرگمی جلوگیری می‌کند.

• کالا یا خدمات خود را همراه با توضیحات و هزینه‌های دقیق در گروه قرار دهید. همچنین می‌توانید خدمات خود را با عکس یا فیلم به نمایش بگذارید.

• اعضا را با پاسخ به سؤالات آنها، حل مشکلات آنها و ارائه جزئیات بیشتر در مورد کالاها یا خدمات خود درگیر کنید. در نتیجه، اعضا الهام می‌گیرند تا خرید کنند و اعتماد را تقویت می‌کند.

• وقتی کاربر به کالا یا خدماتی ابراز علاقه می‌کند، با استفاده از مکانیزم امنی مانند PayPal، حواله بانکی یا درگاه پرداخت، ترتیبات پرداخت را انجام دهید. قبل از ارائه کالا یا خدمات، حتماً دستورالعمل‌های دقیقی ارائه دهید و دریافت پول را تأیید کنید.

• با مشتری پیگیری کنید تا مطمئن شوید که از خرید خود راضی هستند و هر مشکلی را که ممکن است پس از فروش داشته باشند برطرف کنید. این امر احتمال تکرار تجارت را افزایش می دهد و وفاداری مصرف کننده را تقویت می‌کند.

بیشتر بخوانید: روش های کسب درامد از گوشی موبایل

3. از چت برای ارتباط با مشتریان استفاده کنید

اگر نمی‌خواهید کانال یا گروه تلگرام ایجاد کنید، همچنان می‌توانید از طریق چت مستقیم فروش داشته باشید. در اینجا نحوه نزدیک شدن به آن آمده است:

• فهرستی از مشخصات خاص ایجاد کنید: فهرستی از مشتریان احتمالی که ممکن است شیفته کالا یا خدمات شما شوند تهیه کنید. این لیست را می‌توان با استفاده از تکنیک‌های مختلفی از جمله رسانه‌های اجتماعی، فهرست‌های وب و نرم‌افزارهای تولید کننده سرنخ ایجاد کرد.

• خودتان را معرفی کنید: از طریق تعاملات مستقیم، با معرفی خود به مصرف کنندگان بالقوه خود شروع کنید. شرح دهید که چه کاری انجام می‌دهید و چگونه آنها می‌توانند از محصول یا خدمات شما بهره مند شوند.

• استراتژی خود را سفارشی کنید: از نام هر مشتری و سایر جزئیات برای شخصی سازی پیام خود استفاده کنید. در نتیجه کمک به ایجاد ارتباط، احتمال فروش افزایش می‌یابد.

• به مزایا اشاره کنید: به جای اینکه فقط بر ویژگی‌های محصول یا خدمات خود تمرکز کنید، بر مزایای آن تأکید کنید. توضیح دهید که چگونه به مشتری کمک یا مشکل او را حل می‌کند.

• به مردم انگیزه‌هایی برای خرید محصولات خود بدهید، مانند تخفیف یا پیشنهادات انحصاری. برای نشان دادن ارزش محصول یا خدمات خود، می‌توانید نمونه یا نمایش‌های رایگان را نیز ارائه دهید.

• پاسخ سریع و مؤثر به سؤالات: با انجام این کار، اعتماد مصرف‌کننده را افزایش می‌دهید و اعتبار شرکت خود را برای قابل اعتماد بودن مستحکم می‌کنید.

• پایان فروش وقتی مشتری آماده خرید است، مطمئن شوید که دستورالعمل‌های روشنی در مورد نحوه پرداخت و دریافت کالا یا خدمات خود به او ارائه می‌دهید. پس از فروش، برای اطمینان از رضایت مشتری و رسیدگی به هرگونه مشکل، پیگیری کنید.

چگونه در تلگرام سرنخ داشته باشید؟

علاوه براین تلگرام به شما کمک می‌کند تا سرنخ (لید) بگیرید و مشتریان وفادار را به کسب و کار خود بیاورید. تلگرام به عنوان طراحی خاص برای جلب وفاداری مشتریان شناخته شده است. با مفید بودن و اصالت اطلاعاتی که ارائه می‌کنید، شانس شما برای دریافت پاسخ از سوی مخاطبان افزایش می‌یابد.

شما می‌توانید از انواع استراتژی‌های زیر برای کانال تلگرام خود انتخاب کنید:

– ارسال فقط مواردی که اخیراً منتشر شده یا به راحتی در دسترس هستند.
– اعلام فروش و تخفیف های ویژه با زمان محدود.
– پوشش اخبار فوری در صنعت شما

هر یک از این ابزارها را می توان همراه با گرفتن سرنخ از طریق تلگرام استفاده کرد که می‌تواند به عنوان روش اصلی فروش نیز عمل کند. فروشندگان می‌توانند کمپین های بازاریابی را اجرا کنند یا برند را از طریق تلگرام تبلیغ کنند تا مخاطبان را در مقادیر زیاد هدف قرار دهند. یک کمپین بازاریابی به اطلاع مشتریان در مورد کالاها با یک پیشنهاد سودآور برای پیوستن به رقابت برای خرید کمک می‌کند.

سوالات متداول

1- آیا می‌توانیم محصولات را در تلگرام بفروشیم؟
بله، از نظر قانونی، مشاغل مجاز به فروش محصولات در تلگرام با رعایت شرایط و قوانین قابل اجرا در تلگرام هستند.

2- چگونه می‌توان لیستی از مشتریان هدف در تلگرام ایجاد کرد؟
تلگرام امکان ایجاد یک لیست مشتریان هدفمند را فراهم می‌کند که به گروه های مربوطه ملحق می‌شود، به دنبال کلمات کلیدی مرتبط با طاقچه و استفاده از ابزارهای تولید سرنخ است.

3- کسب و کارها چگونه پرداخت برای خرید در تلگرام را مدیریت می‌کنند؟
به لطف قابلیت پرداخت داخلی آن، می‌توانید از طریق اپلیکیشن تلگرام پرداخت‌ها را جمع‌آوری کنید. با پیوند دادن حساب تلگرام خود به یک پردازشگر پرداخت مانند PayPal، می‌توانید پرداخت‌ها را مدیریت کنید.

4- آیا امکان مدیریت خدمات مشتری در تلگرام وجود دارد؟
با پاسخ دادن سریع به سوالات، تشریح دقیق نحوه خرید و رسیدگی به هر مشکلی که پیش می‌آید، می‌توان خدمات مشتری را در تلگرام مدیریت کنید. علاوه بر این، می‌توانید برخی از کارهای پشتیبانی مشتری را با ربات‌ها خودکار کنید، مانند پاسخ دادن به سؤالات متداول درخواستی.

5- چگونه می‌توانیم از تلگرام برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنیم؟
بله، می‌توانید از تلگرام برای تبلیغ کسب و کار خود برای مخاطبان خود با ارائه به روز رسانی، اخبار و تبلیغات استفاده کنید. علاوه بر این، از گروه های تلگرام برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و ایجاد یک جامعه برند محور استفاده کرد.

حرف آخر

امیدوارم با فروش در تلگرام آشنا شده باشید. روش فروش محصولات در تلگرام را ذکر کرده‌ایم. برای افزایش فروش، تمام قابلیت‌های تلگرام، رابط‌های فروشگاه اینترنتی و تعداد زیادی کانال محبوب دیگر را باز کنید.
در نتیجه، تلگرام دارای چندین قابلیت است که می‌تواند ابتکارات بازاریابی را بهبود بخشد، رویه‌ها را خودکار کند، و ارتباطات شخصی سازی شده مصرف کننده را برای شرکت‌ها فعال کند.
به طور کلی، بازاریابی در تلگرام مستلزم یک استراتژی مشتری محور، ارتباطات شفاف و تعهد به ایجاد پیوند با مشتریان احتمالی بدون متحمل شدن هزینه‌های قابل توجه است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید