راه های کسب درآمد از تلگرام

چگونه از تلگرام کسب درآمد کنیم؟ 5 راه ساده در سال 2024

تلگرام یک شبکه اجتماعی محبوب در بین ایرانی‌ها است. هر شبکه اجتماعی از جمله تلگرام راه های برای کسب درآمد دارد. باید بدانیم آیا مخاطبان ما آنجا هستند یا خیر؟! اما خب کسب درآمد از تلگرام با سایر بسترها شاید متفاوت باشد. در این مطلب روش های کسب درآمد با تلگرام و نحوه ایجاد کانال تگرامی را اشاره کردیم.

نحوه کسب درآمد از تلگرام

راه های زیادی برای کسب درآمد با تلگرام وجود دارد. شما فقط به استراتژی مناسب و کمی پشتکار نیاز دارید. بیایید به برخی از موثرترین راه ‌های کسب درآمد از تلگرام نگاهی بیندازیم:

1. بازاریابی وابسته

یکی از ساده ترین و موثرترین راه‌های کسب درآمد با تلگرام، بازاریابی وابسته است. به این صورت که هر زمان بازدیدکننده روی پیوند وابسته شما کلیک کند و خریدی انجام دهد یا اقدامی انجام دهد (دانلود یک برنامه، ثبت نام در خبرنامه و غیره) به شما کمیسیون پرداخت می‌شود.
بازاریابی وابسته یکی از سودآورترین گزینه ها برای کسب درآمد در تلگرام است.

حتی می‌توانید یک ربات تلگرام ایجاد کنید که به افراد کمک می‌کند محصولات مرتبط را پیدا کنند، و کمیسیون دریافت کنید.
ماهیت تلگرام آن را به گزینه‌ای عالی برای تبلیغ پیشنهادات با زمان محدود تبدیل می‌کند و احتمال اینکه کاربران سریع‌تر اقدام کنند، بیشتر خواهد بود.

2. فروش پست یا تبلیغات پولی

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از تلگرام، فروش پست یا تبلیغات پولی است. تلگرام سرویس تبلیغاتی خود را راه‌اندازی کرده است، اما کاربران همچنان با یکدیگر و تبلیغ‌کنندگان شبکه‌سازی می‌کنند تا فرصت‌هایی را برای تبلیغات و پست‌های پولی به طور مستقیم ارائه دهند.
این می تواند راهی عالی برای کسب درآمد با تلگرام باشد، اما مهم است که مطمئن شوید:
• فقط به افراد قابل اعتماد و معتبر اجازه دهید در کانال شما پست و تبلیغ کنند
• کانال‌هایی را که با مخاطبان شما مرتبط هستند، درنظر بگیرید. مهمترین چیز این است که مطمئن شوید کانال به جایگاه شما مرتبط است.

به عنوان مثال، فرض کنید شما یک کانال مرتبط با مطالعه و کتاب دارید. اگر تبلیغات یا پست‌های مربوط به طرح‌های ارزان تلفن همراه یا دوره‌های کسب درآمد آنلاین را قرار کنید، ممکن است مخاطبان شما از دست بروند یا… . شراکت اشتباه می‌تواند به اعتبار شما لطمه بزند و کانال شما را از نظر کاربران تلگرام کمتر قابل اعتماد کند.

3. دریافت هزینه برای پیوستن به یک کانال خصوصی

اکنون بسیاری از کانال‌های تلگرام برای پیوستن به کانال‌های خصوصی خود هزینه‌ای دریافت می‌کنند. این استراتژی کمی پیچیده‌تر است، اما خوب کار می‌کند.
ابتدا یک کانال عمومی یا یک حساب کاربری در یک شبکه اجتماعی دیگر ایجاد کنید. در مرحله بعد، کانال خصوصی و پولی خود را در کانال عمومی یا سایر حساب‌های اجتماعی تبلیغ کنید.
کانال خصوصی جایی است که با ارزش‌ترین محتوای خود را ارائه می‌کنید، اما همچنان باید کانال های تبلیغاتی شما محتوای عالی داشته باشند. چرا؟ زیرا به این ترتیب کاربران را متقاعد می‌کنید که برای پیوستن به کانال خصوصی شما هزینه پرداخت کنند.
برای اینکه این استراتژی کار کند، باید ارزش پرداخت برای دسترسی به محتوای خود را داشته باشید. محتوای ممتاز شما باید اطلاعاتی را ارائه دهد که در هیچ جای دیگری نمی‌توانند آن را پیدا کنند، حداقل به راحتی پیدا نکنند.

بیشتر بخوانید: 18 شغل انلاین پردرآمد

4. تبلیغ یا فروش محصولات

از تلگرام برای فروش محصولات و خدمات خود نیز استفاده کنید. اگر کانالی با تعدادی ممبر دارید، به راحتی می‌توانید با این استراتژی درآمد زیادی کسب کنید. برای این استراتژی، باید یک کانال مرتبط با محتوا راه اندازی کنید که از آن برای تبلیغ محصول خود بهره ببرید.

برای مثال، اگر برنامه‌ای را می‌فروشید، می‌توانید از کانال خود برای به اشتراک گذاشتن ویژگی‌ها و طراحی برنامه استفاده کنید تا اعضا را برای خرید آن ترغیب کنید. نکته کلیدی این است که ارزش محصولات و خدمات خود را نشان دهید. مطمئن شوید که مطالب ارزشمندی را نیز به اشتراک می‌گذارید تا کانال شما هرزنامه نشود.
بسیاری از افراد نیز از کانال های تلگرامی خود برای ارائه خدمات مشاوره استفاده می‌کنند. اگر کانال تلگرامی بزرگی ایجاد کرده‌اید، می‌توانید به دیگران توصیه‌هایی در مورد اینکه چگونه می‌توانند کانال‌های خود را نیز توسعه دهند، ارائه دهید.

5. فروش کانال تلگرام

اگر در ایجاد و ساخت کانال های تلگرامی حرفه‌ای هستید، می‌توانید از این مهارت برای کسب درآمد از تلگرام استفاده کنید. برخی از افراد کانال‌ها را خریداری کرده، آنها را رشد می‌دهند و سپس آنها را می‌فروشند. برخی دیگر از ابتدا کانال می‌سازند و سپس آنها را می‌فروشند.

بیشتر بخوانید: آموزش فروش در تلگرام

چگونه یک کانال تلگرامی بسازیم؟

چگونه در تلگرام تبلیغ کنیم

راه اندازی کانال تلگرام خودتان زمان و کار زیادی می‌برد، اما راهی برای ایجاد یک مخاطب بسیار هدفمند و ارزشمند است. قبل از هر چیزی باید با اصول اولیه شروع کنید، که شامل موارد زیر است:

♦ تلگرام را دانلود کنید یا به وب سایت بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. اگر حساب کاربری دارید، وارد آن شوید.
♦ روی دکمه نوشتن ضربه بزنید.
♦ روی کانال جدید ضربه بزنید.
♦ از شما خواسته می شود نام کانال خود را انتخاب کنید و همچنین نوع کانال را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید کسی بتواند کانال را پیدا کند، می‌توانید آن را عمومی کنید.
♦ یک عکس پروفایل به کانال اضافه کنید و توضیحات بسیار دقیقی در مورد آن داشته باشید.
♦ می‌توانید پیوندهای دعوت را برای اشتراک‌گذاری در کانال‌های دیگر شبکه اجتماعی خود اضافه کنید.

توجه داشته باشید:
هرزنامه همیشه یک مشکل است. می‌توانید حالت‌هایی را تنظیم کنید تا به شما در پاک کردن هرزنامه‌ها و ممنوع کردن کاربرانی که در کانال شما درگیر هرزنامه هستند، کمک کنند.

بیشتر بخوانید: 9 ایده کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

چگونه کانال تلگرام را تبلیغ کنیم؟

تا اینجا کانال شما ایجاد شد. اکنون، ما می‌خواهیم بسیاری از مراحل زیر را برای شما راهنمایی کنیم تا در شروع کار به شما کمک کنیم:

  1. کانال را در میان شبکه‌های اجتماعی خود تبلیغ کنید

اگر در تلگرام هستید، احتمال زیادی وجود دارد که از قبل پروفایل رسانه‌های اجتماعی را در اینستاگرام، فیس بوک و شاید حتی یوتیوب اجرا کنید. شما از قبل مخاطب یا فالوور دارید و یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغ تلگرامتان این است که به کسانی که قبلاً شما را دنبال کرده‌اند بگویید.

به عنوان مثال، شما می‌توانید:
یک استوری اینستاگرام ایجاد کنید و کانال تلگرام خود را ذکر کنید و از مردم بخواهید در آن مشترک شوند.
تلگرام خود را در پروفایل‌های اجتماعی خود لینک کنید.
یک ویدیوی کوتاه یا TikTok ایجاد کنید که به مردم درباره کانال بگویید و از آنها بخواهید که بپیوندند.
شما نمی‌خواهید تلگرام خود را اسپم کنید و فالوورهای خود را در حساب‌های دیگر از دست بدهید، اما می‌توانید هر چند هفته یک بار پستی ایجاد کنید و آن را ذکر کنید و از مردم بخواهید به شما بپیوندند.

  1. خرید ممبر تلگرام

اگر کانالی تعداد اعضای بسیار کمی داشته باشد، آیا قصد دارید در آن عضو شوید؟ احتمالا نه. اعضا نوعی اثبات اجتماعی و دلیلی برای عضو شدن افراد هستند. راه کار چیست؟
خرید ممبر یا اعضا تلگرام
خرید اعضا باعث می‌شود کانال شما محبوب‌تر به نظر برسد و باعث می‌شود سایر افراد نیز در آن عضو شوند.

  1. به کانال های مشابه دیگر بپیوندید

اگر در تلگرام فعال نیستید، ممکن است ندانید که چگونه یک حساب کاربری ایجاد کنید. شما می‌توانید به کانال‌های دیگر بپیوندید و به یک عضو شناخته شده تبدیل شوید. با گذشت زمان، فرصت‌هایی پیدا خواهید کرد که به سایر اعضا اطلاع دهید که کانالی برای خود دارید.
حتی ممکن است بتوانید به مالک کانال پولی بپردازید تا در کانالی که کانال شما را تبلیغ می‌کند، پست بگذارد.
در هر کانالی که به آن ملحق می شوید، پست های ارزشمندی را به اشتراک بگذارید تا ارزش کانال را افزایش دهید. تنها با پیروی از این استراتژی می‌توانید یک کانال بزرگ ایجاد کنید.

  1. کانال را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی در را به روی میلیاردها نفر باز می‌کند که تبلیغات شما را ببینند. برای خرید تبلیغات می توانید از:
فیس بوک
اینستاگرام
تقریباً همه شبکه‌های اجتماعی تبلیغات می‌فروشند، و اگر برای رشد کانال تلگرام خود اهمیتی نمی‌دهید، این یکی از بهترین راه‌ها برای عضوگیری سریع است.

آیا می توانید در تلگرام تبلیغ کنید؟
بله.
تبلیغات به کانال‌هایی با بیش از 1000 اشترا‌ ارسال می‌شود.
تبلیغات به 160 کاراکتر محدود می‌شود.
هیچ اطلاعات کاربری برای ارسال آگهی تجزیه و تحلیل نمی‌شود.
برخلاف اجرای تبلیغات در متا، تلگرام اطلاعات کاربران را بسیار جدی می‌گیرد. همه افراد در کانال یک تبلیغ را خواهند دید. این تبلیغ مبتنی بر کاربر نیست. از نقطه نظر حفظ حریم خصوصی، این یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای کاربران است، زیرا اگر تبلیغاتی را در اینستاگرام اجرا کنید، می‌توانید مطمئن باشید که این پلتفرم داده‌های کاربر را استخراج کرده است.

بیشتر بخوانید: بازاریابی چیست و 11 استراتژی بازاریابی

حرف آخر

در این مطلب با راه های کسب درآمد از تلگرام آشنا شدید. همچنین به راحتی می‌توانید برای شروع کار کانال خود را بزنید و پیش روید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

دراپ شیپینگ چیست؟
چگونه ادمین شویم؟
راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی لباس
استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید