بهترین کالاها برای فروش اینترنتی کدام است

10 بهترین کالا برای فروش اینترنتی | چه بفروشیم تا سود داشته باشد؟

فروشندگانی که باهوش باشند برای رونق تجارت انلاین خود نگاهشان به مشتری است. انتخاب بهترین کالا برای فروش اینترنتی به دو عامل اصلی یعنی علاقه مصرف کننده و رقابت در بازار بستگی دارد.
بهترین کالا برای فروش اینترنتی چیست؟ این سوال خیلی از افراد برای راه اندازی یک فروشگاه از نوع آنلاین است.

فضای آنلاین به طور پیوسته در حال تحول است و مردم نیز بیش از همیشه روی به خرید آنلاین آورده‌اند، بنابراین فرصت‌های زیادی برای کسب و کارهای جدید و فروش اینترنتی وجود دارد.
اگر قصد راه اندازی یا بهبود فروشگاه آنلاین خود را دارید، برای آشنایی با کالاهای پرفروش سال این مطلب را بخوانید.

فهرست مطالب

چگونه محصولات پرطرفدار را برای فروش آنلاین پیدا کنیم؟
10 کالا برای فروش اینترنتی در سال 1402
نکاتی برای فروش آنلاین محصولات پرطرفدار

چگونه بهترین محصول برای فروش آنلاین را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین کالا برای فروش اینترنتی را پیدا کنیم

انتخاب بهترین کالا برای فروش اینترنتی شاید برای افرادی به تازگی قصد ورود به بازار آنلاین را دارند، کمی دشوار باشد. برای فروش اینترنتی موفق باید بدانید مردم چه می‌خواهند. برای فهمیدن این موضوع روش‌هایی وجود دارد. قبل از اینکه ما لیستی از بهترین کالا برای فروشگاه اینترنتی معرفی کنیم، کمی از چگونگی پیدا کردن کالاهای پرفروش در اینترنت بگوییم.

الف) تحقیقات بازار انلاین

از آنجایی که فروش اینترنتی افزایش پیدا کرده تجارت B2B نیز رونق گرفته است و فروشگاه‌های اینترنتی رقابت بالایی دارند، یکی از راه‌های که فروشگاه اینترنتی شما از رقبا متمایز باشد، فروش کالاهای پرفروش و باتقاضای بالاست.
برای انتخاب بهترین کالا برای فروش اینترنتی با مطالعه سایت‌های ترند، شبکه‌های اجتماعی و پیگیری فهرست محصولات سایتی مثل باسلام یا دیجی کالا می‌توان پیدا کرد.

سایت های ترند مثل Google Trends و Ubersuggest نمونه هایی از سایت‌هایی هستند که می‌توان از آنها استفاده کرد. این سایت‌های رایگان و البته عالی کمک می‌کند تا کلمات کلیدی خاص و مرتبط با محصولات و اینکه مردم چقدر آنها را جستجو می‌کنند بررسی کنید و همین طور در طول زمان تقاضای این کالا چگونه تغییر می‌کند.

مدل کسب و کار B2B مثل باسلام و دیجی کالا یا سایت‌هایی خارجی مثل Alibaba یا Amazon به طور مرتب لیست‌های پرفروش خود را دسته بندی می‌کنند. شما می‌توانید برای یافتن بهترین محصول برای فروش اینترنتی در این پلتفرم‌ها فهرست اقلام را مشاهده کنید.

شبکه‌های اجتماعی نیز راهی برای شناسایی رفتار مخاطب و تقاضا است.

ب) شناسایی مخاطب هدف

همراه با تعیین تقاضا محصولات، شناخت مشتری و تعیین ویژگی جمعیتی مهم است. از این اطلاعات برای پیشنهاد محصول و بازاریابی می‌توان استفاده کرد تا مطابق علاقه و نیاز مخاطب باشد. مثلا اگر محیط زیست برای مشتری شما مهم است، بهتر است محصولات سازگار با محیط زیست در نظر بگیرید.

پ) دسترسی و سودآوری محصول

در هنگام انتخاب بهترین کالا برای فروش اینترنتی سودآور بودن آنها و دسترس بودن نیز اهمیت دارد. همه دوست دارند که محصولات با سود بالا را راحت تهیه و در اختیار مشتری قرار دهند. هزینه حمل و نقل، محل خیره و… را درنظر بگیرید.

بنابراین تنها یک راه برای شناسایی بهترین کالا برای فروش اینترنتی نداریم و با تنوع روش‌ها شما می‌توانید از ترکیبی از روش‌ها و ابزارها استفاده کنید. در ادامه با 10 تا از بهترین کالاها برای فروش آنلاین آشنا خواهید شد که قبلا با بررسی‌های انجام شده بدست آمده است.

بیشتر بخوانید: ترفندهای افزایش فروش در اینستاگرام

10 کالا برای فروش اینترنتی در سال 1402

همانطور که گفتیم فروشگاه‌های انلاین برای فروش موفق باید از محصولات پرفروش با تقاضای بالا آگاه باشند. در این بخش 10 کالا برای فروش اینترنتی نام برده شده است. این لیست هم برای شروع یک فروش انلاین و هم برای رونق کسب و کار فعلی شما برای دسته بندی محصولات جدید مناسب است.

  1. محصولات سلامت و سبک زندگی

    سلامت اولیت زندگی همه مردم است. این روزها بعد از شیوع کرونا مردم هوشیارتر هستند و نسبت به سلامت خود اهمیت می‌دهند. برخی از کالاها برای فروش اینترنتی در این دسته شامل موارد زیر است:

    مکمل‌های دارویی مانند ویتامین‌های D، و سایر مکمل‌ها. همچنیین با توجه سبک زندگی و اهمیت ورزش در آن، بسیاری مشغول به بدنسازی هستند، مکمل‌های ورزشی می‌توانند از بهترین کالا برای فروش اینترنتی نام برد. در شکل زیر از گوگل ترند می‌تواند حتی مقایسه بین این دو مکمل و جستجو مردم در ایران را مشاهده کنید. همانطور که می‌بینید این بررسی برای یک سال اخیر است و روند فروش هر دو رو به افزایش است و مکمل بدنسازی سرچ بیشتری نیز دارد.
فروش اینترنتی مکمل ورزشی

2- قهوه

یکی دیگر از کالاهای پرفروش آنلاین قهوه است. امروز مصرف از هر شرکت، مغازه، خانه و… بوی قهوه به مشام می‌رسد. با توجه به افزایش مصرف قهوه مردم ایران در سال‌های اخیر، یکی از بهترین کالاها برای فروش اینترنتی، قهوه است. در تصویر زیر شما مقایسه‌ای از سرچ مردم در مورد قهوه، چای و دمنوش می‌بینید.

یکی از بهترین کالا برای فروش اینترنتی قهوه است

3- محصولات مراقبت و زیبایی

این صنعت همچنان در حال رشد است و درآمد بسیار زیادی در فروش لوازم آرایشی و بهداشتی است. محصولاتی مثل ماسک صورت، انواع کرم‌های صورت، لاک ناخن و… از بهترین کالا برای فروش اینترنتی هستند. در شکل زیر مقایسه جستجو بین چند لوازم آرایشی را در یک سال اخیر ملاحظه می‌کنید.

پرفروشترین محصولات اینترنتی

4- لوازم خانگی و آشپزخانه

آشپزی یکی از کارهای روزمره بسیاری از مردم است و قطعا دوست دارند، محصولات خوب و حتی جدید را داشته باشند تا کارها لذت بخش پیش رود. از ورود کرونا به دلیل گرفتن غذاها از بیرون، میزان آشپزی افراد بیشتر شد و البته کمی این روند ادامه پیدا کرد. یکی دیگر از بهترین کالا برای فروش اینترنتی وسایل آشپزخانه مثل هواپز برای درست کردن غذاهای رژیمی است.

هواپز یکی از بهترین محصول برای فروش انلاین

5- وسایل حیوان خانگی

با توجه به اینکه این روزها خیلی از مردم در خانه خود یک حیوان خانگی از سگ، گربه، خرگوش و… دارند. بازار مراقبت از حیوانات خانگی بسیار داغ است و جزء بهترین کالا برای فروش اینترنتی است. مثل بند سگ که از قلاده سگ راحت‌تر است. حمل کننده حیوان خانگی برای سفر مناسب است و… .

وساسل حیوان خانگی از بهترین کالاها برای فروش اینترنتی

6- عینک آفتابی

به طور کل محصولات اکسسوری از بهترین کالاها برای فروش اینترنتی هستند. یکی از این محصولات پرفروش اینترنتی عینک آفتابی است.

عینک آفتابی محصول پرفروش اینترنتی

7- لوازم جانبی موبایل

با توجه به تکنولوژی روز که در حال به‌روز شدن و ورود محصولات جدید و موبایل‌هاست. موبایل و لوازم جانبی موبایل از بهترین کالا برای فروش آنلاین است. زیرا همین مقاله‌ای که در حال خواندن آن هستید نیز با موبایل امکان پذیر است. از کالا پرفروش مثل، قاب گوشی، هندزفری، نگهدارنده موبایل و شارژر می‌توان نام برد.

موبایل و لوازم جانبی موبایل کالای پرفروش آنلاین

8- کفش و کیف

صنعت مد و پوشاک از از بهترین کالا برای فروش اینترنتی است. مردم می‌توانند هر مدلی را از هر فروشگاه اینترنتی در هر نقطه از کشور سفارش داده و خریداری کنند. کفش و کیف نیز از محصولات پرفروش اینترنتی است. در شکل زیر مقایسه جستجو کفش مجلسی و کفش زنانه را مشاهده می‌کنید. که روند رو به رشدی داشته است.

بیشتر بخوانید: راهنمای ساخت فروشگاه آنلاین لباس و پوشاک

بهترین محصول برای فروش آنلاین

10- مواد غذایی
به دلیل بیماری کرونا مردم مجبور به خرید مواد غذایی به صورت انلاین شدند در نتیجه این روند بعد از همه گیری افزایش پیدا کرد و مردم خرید خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند و تغییر در رفتار افراد ایجاد شد. نابراین بسیاری تصمیم به ساخت فروشگاه آنلاین مواد غذایی کردند.

خرید آنلاین مواد غذایی

10- عطر

یکی دیگر محصولاتی که مورد توجه جوان و پیر است، عطر و ادکلن است. عطر از بهترین کالا برای فروش اینترنتی است.

عطر جزء محصولات خوب برای فروش اینترنتی

نکاتی برای فروش آنلاین محصولات پرطرفدار

بازاریابی برای بهترین کالاهای فروش اینترنتی

تا اینجا فقط 10 مورد از بهترین کالا برای فروش اینترنتی را نام بردیم. اما حالا چطور ‌می‌توان فروش خوبی را تجربه کرد؟ چند نکته که شاید برای ورود به فروش اینترنتی به کارتان بیاد در زیر گفته شده است.

1- در فروش اینرنتی باید مشتری را حفظ کنید. چون مشتری وفادار، مشتری‌های دیگر می‌آورد و هزینه شما برای تبلیغات و جذب مشتری دوباره کمتر خواهد شد. شما می‌توانید با ارائه دلایل یا خدماتی ویژه به مشتری انها را بازگردانید.

2- به بسته بندی محصولات اهمیت دهید. با توجه به بررسی که انجام شده طراحی بسته بندی روی تصمیم مشتری برای خرید تاثیرگذار است. بسته بندی مناسب با محیط زیست، طراحی خلاقانه می‌تواند با رقبا تمایزی ایجاد کرده و مشتری وفادار برند بسازید.

3- به سراغ یک کسب و کار نیچ و نیچ مارکتینگ بروید. یعنی با وجود اینکه دوست دارید هر محصولی و دسته بندی را دنبال کرده و بفروشید، اما اگر یک محصول خاص یا کالاهای مناسب گروه خاصی را انتخاب کنید، کسب وکار شما پایدار مانده و مشتریان هدفمندی خواهد داشت.

4- رقبا خود را دنبال کنید و تفاوت خود با آنها را ببینید. در این صورت شما دید خوبی از بازار دارید و در تصمیم‌ها از استراتژی‌ های درستی استفاده کرده و پیش خواهید رفت. از کلمات کلیدی، شبکه‌های اجتماعی و… می‌توانید این کار را انجام دهید.

5- یک استراتژی برای بازاریابی داشته باشید. استفاده از کانال‌های بازاریابی مختلف شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و… برای تبلیغ و بازاریابی محصولات و آگاهی برند شما ضروری است.

بیشتر بخوانید: 10 نکته برای ایجاد کمپین های اینستاگرام موفق در سال 2024
👈🏼 کمپین فروش در اینستاگرام

کلام آخر

این مطلب برای فروشگاه‌های اینترنتی که قصد انتخاب بهترین کالا برای فروش اینترنتی دارند یا کسانی که قصد شروع کسب و کار آنلاین فروشگاهی دارند، نوشته شده است. این روزها با توجه به رقابت بالای بازار فروش اینترنتی به صورت تخصصی راهی عالی برای رسیدن به درآمد است.
بنابراین در میان 10 مورد از بهترین کالاها برای فروش آنلاین می‌توانید، به صورت جزئی و تخصصی بررسی کنید تا محصولی با تقاضا بالا و نیچ پیدا کنید.
اگر پیشنهاد و تجربه‌ای دارید، حتما برای ما در این صفحه بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید