بهترین پیج ها برای تبلیغات در اینستاگرام

بهترین پیج ها برای تبلیغات در اینستاگرام چه ویژگی دارند؟

وقتی کسب و کار خود را آغاز کرده‌اید، اما فروش خوبی ندارید، یا دنبال جذب فالوور بیشتری هستید، یا می‌خواهید برند خود را معرفی کنید، یکی از راه‌ها تبلیغات در اینستاگرام است. در مطلب استراتژی اینستاگرام مارکتینگ اشاره کردیم که با آمار کاربرانی که در این شبکه اجتماعی فعال هستند، و به عنوان بزرگترین رسانه اجتماعی تصویری، فرصت بسیار عالی برای بازاریابی کسب وکار به شما می‌دهد.

امروزه نادیده گرفتن تبلیغات در اینستاگرام با بازده بالایی که دارد، کار اشتباهی است. تبلیغات اینستاگرامی برای تمرکز بر کاربران هدفمند، در یک زمان مناسب برای انتقال پیام و محتوایی خوب است؛ که در نهایت نرخ تبدیل و فروش شما را افزایش می‌دهد.

در این مطلب از مزایای تبلیغات در اینستاگرام و اینکه چه پیج‌هایی مناسب تبلیغات اینستاگرامی هستند، گفتیم. پس ادامه مطلب را حتما بخوانید.

فهرست مطلب:

مزایای تبلیغات در اینستاگرام چیست؟
روش های تبلیغات در اینستاگرام
بهترین پیج های تبیلغات در اینستاگرام چه ویژگی هایی دارد؟
چگونه بهترین پیج ها برای تبلیغ در اینستاگرام را پیدا کنیم؟
هزینه تبلیغات اینستاگرام چقدر است؟

مزایای تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

مزایای تبلیغات در اینستاگرام

سوال مهم این است که اصلا چرا باید در اینستاگرام تبلیغات کنیم؟
یکی از مهمترین مزایای تبلیغات در اینستاگرام، دسترسی به هزاران کاربر است. دلیل دیگر: استراتژی ارگانیک ممکن است که مقرون به صرفه باشد اما به آزمون و خطا نیاز دارد و باید با الگوریتم شبکه‌های اجتماعی در حال تغییر و به روزرسانی همراه باشد.
به همین دلیل تمرکز روی یک استراتژی که هم روش‌های ارگانیک و هم پولی را شامل شود، مناسب‌تر است. در واقع شما از هر کدام نتایجی بدست خواهید آورد. تبلیغات در اینستاگرام مخاطبان بیشتری را به شما می‌رساند، که احتمالا از کسب و کار و برند شما چیزی نمی‌دانند.

از آنجایی که اینستاگرام یک شبکه تصویری است، تبلیغات اینستاگرامی یک روش عالی برای نمایش محصولات است. تبلیغ و فروش در اینستاگرام تبدیل کاربر به مشتری را آسان‌تر کرده است.
فروشگاه‌های انلاین برای تبدیل کاربر به خریدار به تصاویر باکیفیت محصولات نیاز دارد.

روش های تبلیغات در اینستاگرام

یکی از روشهای معروف تبلیغات بلاگری است، یعنی بلاگرهایی که کاربر زیادی دارند و حتی تاثیرگذار هستند (اینفلوئنسر) اگر بخواهند با دریافت پول برند، محصول یا صفحه شما را به فالوورهای خود تبلیغ می‌کنند.
در این روش چون فالوورها به بلاگر اعتماد دارند یا دوستش دارند، احتمال اینکه شما را نیز دنبال یا از شما خرید کنند، زیاد است. نکته مهم در این تبلیغات اینستاگرامی در این روش، انتخاب بلاگر مناسب و مرتبط با کسب و کار شماست.

راه دیگر تبلیغات در اینستاگرام، سفارش تبلیغات به پیج‌های لوکال محلی یا صفحاتی که عمومی‌تر هستند، مثل‌ پیج‌های مربوط به شهر خاص، روستا یا پیج‌های طنزی که از پیج‌های دیگر محتوا جمع کرده، نمونه‌ای از پیج‌های عمومی است. تبلیغ در این پیج‌ها مقرون به صرفه‌تر از بلاگرهاست.
در هر دو حالت هم می‌توان استوری و هم پست برای تبلیغ در اینستاگرام استفاده کرد.

حتما بخوانید: چگونه بلاگر شویم؟ همراه با ویدئو استراتژی بلاگری

بهترین پیج ها برای تبلیغات اینستاگرام چه ویژگی دارند؟

آموزش تبلیغات در اینستاگرام

اما فرض کنید که با سرچ در اینستاگرام پیج‌های سازگار و مربوط به کسب و کار خود را پیدا کردید اما آیا همه آنها معتبر هستند؟ یا تبلیغ در هر پیج نتیجه می‌گیرید؟
برای انتخاب بهترین پیج‌ها برای تبلیغات در اینستاگرام باید به نکاتی توجه کنید:

1- اول اینکه تعداد فالوورهای و میزان لایک را بررسی کنید. به عبارتی وقتی پیجی 100k فالوور دارد، باید در حدود 5k تا 15k لایک داشته باشد. اگر خیلی با هم فرق دارد، احتمالا کاربرها فیک هستند. یا مثلا کاربرها را دیده و اسم‌های عجیب یا تصویر ندارند، حتما کاربرهای فیک دارد.

2- تعداد کامنت‌ها را ارزیابی کنید، آیا با کاربران تعامل خوبی دارد یا نه؟ آیا کاربری تکراری مدام پیام گذاشته، احتمالا فالوور واقعی نیست.

از دو نکته بالا باید به این نتیجه برسید که فالوورهای واقعی بسیار مهم است، چون قرار است با تبلیغ در اینستاگرام آدم‌های که کسب و کار یا محصول شما را دوست دارند، به سمت پیج شما هدایت شوند. پس گول تعداد فالوورها را نخورید! حتما ارزیابی کنید.

3- همانطور که قبلا گفتیم هماهنگی کسب و کار شما با پیجی که انتخاب می‌کنید مهم است. اگر شما بستر کشت و خاک مناسب کشاورزی می‌فروشید، به پیج آشپزی تبلیغ دهید قطعا نتیجه‌ ندارد. شما مخاطب شما دنبال کننده آن پیج آشپزی نیست. مثلا شما‌ می‌توانید به پیجی مثل گل فروشی یا پیج‌های که بلاگر اهل طبیعت و… هستند، ارتباط بگیرید.

4- هزینه تبلیغات در اینستاگرام هم یک ویژگی است که در پیدا کردن پیج مناسب باید به آن توجه کنید. معمولا پیج‌های خوب قیمت منصفانه‌ای دارند. برای انتخاب باید تعداد فالوور و هزینه پیشنهادی بلاگر را مقایسه کرده تا بینید آیا ارزش دارد یا خیر؟

5- پیجی مناسب تبلیغ در اینستاگرام است که محتوای خوبی تولید می‌کند. پست و استوری‌های جذاب که قابل توجه کاربران باشد، تا سری به پیج شما نیز بزنند.

hین‌ها فقط چند نکته برای توجه ویژگی‌های بهترین پیج‌ های تبلیغات در اینستاگرام است.

بیشتر بخوانید: 10 روش اعتماد سازی در اینستاگرام

چگونه پیج اینستاگرام مرتبط برای تبلیغ کسب و کار خود را پیدا کنیم؟

یکی از کارهای مهم قبل از اقدام به تبلیغات در اینستاگرام، انتخاب پیچ مناسب کسب و کارتان است. برای این کار باید در اینستاگرام کلماتی که با کسب و کار شما مرتبط است، جستجو کنید. صفحاتی به شما پیشنهاد می‌شود در راستا محصول و خدمات شما است.
الان دیگر موقع بررسی تک تک آن پیج‌ها است. باید با آنها ارتباط بگیرید و تمام سوال ها از هزینه تبلیغات در اینستاگرام و… را بپرسید.

نکته مهم:
در انتخاب پیج‌ها آنهایی را اولویت قرار دهید که در محدود جغرافیایی شما باشد. چون به کسب و کار حضوری شما هم کمک می‌کند. رفت و آمد مغازه بیشتر خواهد شد. (البته اگر به شکل حضوری هم داشته باشید.)

هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟

هزینه تبلیغات اینستاگرام به عواملی بستگی دارد، مثلاً:
• چه روزی از هفته و چه ساعتی تبلیغ شود؟
• میزان رقابت عاملی دیگر در تعرفه تبلیغات در اینستاگرام است. مثلا حوزه‌هایی مثل زیبایی شاید رقابت بالایی داشته باشد.
• تعداد فالوورهای پیجی که تبلیغات می‌کند؟ معمولا تعداد فالوور بیشتر هزینه تبلیغ در اینستاگرام بیشتر است
• نوع محتوا نیز عامل دیگر است. مثلا پست باشد یا استوری؟ تصویر باشد یا ویدئو؟ و…
برای محتوایی که می‌تواند عملکرد ارگانیک خوبی داشته باشد، پول بدهید، بیشترین هزینه تبلیغات خود را به آن اختصاص دهید.

بیشتر بخوانید: آیا مشتری شما در اینستاگرام است؟
👈🏼 جذب مشتری در اینستاگرام

حرف آخر

روش های تبلیغ و شناخت پیج‌های مناسب برای تبلیغات در اینستاگرام را معرفی کردیم. نکته مهم دیگر که باید بگوییم این است، بعد از تبلیغات حتما تعداد فالوور یا هر تغییری که کسب و کارتان شده اندازه گیری کنید تا ببینید آیا تبلیغ در اینستاگرام تاثیری در روند کاری شما داشته یا خیر؟
اگر نظر یا پیشنهادی دارید، حتما همین پایین برای ما بنویسید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

تولید محتوا در اینستاگرام + ویدئو آموزشی
ترفندهای اینستاگرام که حرفه‌ای ها بلدند!
همه چیز در مورد استوری اینستاگرام

قیف فروش در اینستاگرام چیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید