برنامه تولید محتوا با هوش مصنوعی

7 بهترین ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا

صحبت‌ در مورد هوش مصنوعی در چند سال اخیر بسیار زیاد شده است. یکی از زمینه‌هایی که هوش مصنوعی در آن جای خودش را پیدا کرده است، حوزه تولید محتوا است. ابزار های تولید محتوا با هوش مصنوعی نمی‌توانند جایگزین نویسندگان شوند. اما به نویسندگان و بازاریابان کمک می‌کنند در مدیریت زمان صرفه‌جویی کنند و از مهارت‌های خود برای جنبه‌های استراتژیک‌تر در تولید محتوا استفاده کنند.

برای بازاریابان دیجیتال و سازندگان محتوا که به دنبال کار هوشمندانه هستند، آنها ابزار مفیدی برای ساده کردن گردش کار و تولید ایده هستند. برای بهره‌مندی از مزایای کامل هوش مصنوعی، باید از ابزارهای مناسب استفاده کنید. در زیر، 7 برنامه هوش مصنوعی برای تولید محتوا را معرفی می‌کنیم.

معرفی برنامه های هوش مصنوعی برای تولید محتوا

بهترین هوش مصنوعی برای نوشتن مقاله

اگر به دنبال بهترین ابزارهای تولید محتوا هستید، در این قسمت 10 مورد از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی را که می‌توانید از آنها به خوبی استفاده کنید، بررسی می‌کنیم.

1- Jasper.ai: بهترین برای نوشتن بلاگ با هوش مصنوعی

اگر قصد دارید، با سرعت بیتشری محتوای بلاگ تولید کنید، برنامه Jasper AI ارزش بررسی را دارد. این ابزار تولید محتوای هوش مصنوعی دارای 50 قالب برای انتخاب است. همچنی می‌توانید برای ایجاد توضیحات محصول سایت‌های فروشگاهی یا حتی پست‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

هزینه: برای تولیدکنندگان محتوا، قیمت از 39 دلار در ماه شروع می‌شود. تیم های بازاریابی می‌توانند با ثبت نام در یک بسته پیشرفته، با قیمت هزینه 39 دلار در ماه، از ویژگی‌های اضافی آن استفاده کنند.

مزایا Jasper.aiمعایب Jasper.ai
طیف گسترده‌ای از قالب‌های محتواقیمت می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد
ادغام با ابزارهای شخص ثالث مانند Grammarlyاگر به دنبال مقیاس هستید بهترین راه حل نیست
ایده آل برای ایده پردازی محتواباز کردن پتانسیل ادغام های شخص ثالث برای شما هزینه خواهد داشت

بیشتر بخوانید: بهترین برنامه ویرایش عکس و ویدئو برای بلاگرها

2- Copy.ai: بهترین هوش مصنوعی برای کپی رایتینگ در شبکه‌های اجتماعی

اگر شما یک بازاریاب محتوا هستید که به ابزار های تولید محتوا با هوش مصنوعی نیاز دارید، Copy.ai را به شما معرفی می‌کنیم. در حالی که این ابزار می‌تواند انواع متن را ایجاد کند، بهترین استفاده از آن برای تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی جذاب است.

هزینه: هر کسی می‌تواند از این ابزار هوش مصنوعی به صورت رایگان استفاده کند، اگرچه طرح رایگان محدودیت‌هایی دارد. ارتقاء به یک حساب کسب و کار کوچک 49 دلار در ماه برای شما هزینه دارد.

مزایامعایب
داشبورد کاربر پسندانتخاب خوبی برای تولید محتوای طولانی نیست
ابزار تولید محتوای سادهبرای باز کردن قفل اعتبارات نامحدود، باید به یک حساب سفارشی ارتقا دهید
انتخاب خوبی برای کسانی که به دنبال ابزار رایگان هوش مصنوعی هستند

بیشتر بخوانید: 12 ابزار تولید محتوا در اینستاگرام

3- Surfer SEO: بهترین برای نوشتن محتوای بهینه

اگر به دنبال ابزاری برای بهینه سازی محتوا و بهبود عملکرد جستجو هستید، Surfer SEO انتخاب درستی است. برنامه تولید محتوا با هوش مصنوعی دارای ویژگی‌های مفیدی است، از جمله ابزار تحلیل کلمه کلیدی و ویرایشگر محتوای کاربر پسند، پیشنهاداتی برای تیترها، تفکیک جامع کلمات کلیدی رقابتی و… .

هزینه: هزینه یک حساب پایه 19 دلار در ماه است، در حالی که پیشرفته ترین نسخه آن 249 دلار در ماه.

مزایامعایب
رابط ویرایش محتوا عالیپیشنهادات کلمات کلیدی همیشه قابل اعتماد نیستند
گزینه‌های سفارشی سازی انعطاف پذیرابزار SERP Analyzer ساده‌ترین ابزار برای استفاده نیست
ادغام شخص ثالث با Google Docs، WordPress، و موارد دیگر

بیشتر بخوانید: ایده تولید محتوا ویدئویی برای کسب و کارها

4- Canva: بهترین هوش مصنوعی برای تولید محتوا تصویر

با Canva، برای تولید محتوای گرافیکی با کیفیت بالا نیازی به دانش کدنویسی پیشرفته ندارید. علاوه بر این، قابلیت‌های قدرتمند تولید تصویر به این معنی است که تنها با چند دستور اولیه، تصاویری با کیفیت تولید می‌کنید. شما می توانید با نسبت ابعاد بازی کنید، و همچنین افکت های بعدی را اعمال کنید تا تصاویر تولید شده شما برای مقصد آماده شوند.
مجیک دیزاین با اعلان‌های متنی کار می‌کند، یعنی تنها با چند کلمه می‌توانید یک ارائه، طراحی اینفوگرافیک و موارد دیگر داشته باشید. یا، عکس‌ها را با حذف شی یا پس‌زمینه و سایر تنظیمات سریع ویرایش کنید.

هزینه: می‌توانید به صورت رایگان از Canva استفاده کنید، اگرچه عملکرد آن محدود است. کانوا پولی با قیمت 12.99 دلار در ماه در دسترس است، در حالی که می‌توان از دسترسی تیمی با 14.99 دلار در ماه بهره ببرید.

مزایامعایب
رده‌های قیمتی بسیار مناسببرای برندسازی از پایه انتظار معجزه نداشته باشیدبهتر است کار خود را به یک انسان بدهید.
برای هر درخواست چندین تصویر ارائه می‌شودارتباط و کیفیت تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی متفاوت است
تنظیماتی برای تصاویر تولید شده انجام دهیدجایگزین شخصیت یک انسان واقعی به عنوان چهره رسانه اجتماعی برند شما نمی‌شود.
50 الگوی رایگان رسانه‌های اجتماعیادعاهای حق نسخه برداری بسته به کشوری که در آن مستقر هستید متفاوت است
استفاده مجدد از محتوای موجود و حفظ تصاویری از برند در کل تیم

بیشتر بخوانید: راهنمای کسب درامد از تولید محتوا در 2024

5- InVideo: ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا ویدئویی

InVideo یک ابزار ویرایش ویدیو قدرتمند است که توسط همه افراد از یوتیوبرها تا برندهایی که به دنبال ایجاد محتوا برای کانال‌های خود هستند، استفاده می‌شود. اگرچه بسیاری از ابزارها بسیار پیشرفته هستند، اما دسترسی به این برنامه InVideo ساده است. بیش از هزار قالب آماده برای انتخاب وجود دارد، و همچنین به کتابخانه های آنلاین مانند Shutterstock و Storyblock دسترسی خواهید داشت.

هزینه: این برنامه هم دسترسی رایگان دارد، اما هر محتوای تولید شده با یک واترمارک همراه خواهد بود. برای دسترسی کامل، باید به یک برنامه پولی با هزینه 30 دلار در ماه ارتقا دهید. با این حال، می‌توانید با پرداخت هزینه اشتراک سالانه، 50 درصد پس انداز کنید.

مزایامعایب
دسترسی به یک کتابخانه عظیم تصویر و ویدئوپروژه‌ها در قالبی که انتخاب می‌کنید قفل می‌شوند
رابط کاربر پسندبرای اتصالات با پهنای باند کم انتخاب خوبی نیست
قالب‌های آماده تولید ویدیوی هوش مصنوعی را سریع انجام می‌دهندرندر و صادر کردن ویدیوها کمی طول می‌کشد

بیشتر بخوانید: چگونه از پادکست کسب درامد کنیم؟

6- Murf: ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا متن به صدا

برای تولید صداهای انسانی در محتوای ویدیوئی می‌توانید این برنامه هوش مصنوعی را درنظر بگیرید. به سادگی یک متن اسکریپت را وارد کنید، صدای مورد نظر را انتخاب کنید. حتی می‌توانید با تأکید بر کلمات خاص و اضافه کردن مکث برای جلوه‌های دراماتیک، تغییراتی دهید.

هزینه: هزینه ابزارهای هوش مصنوعی HubSpot بسته به کاربر متفاوت است. قبل از استفاده از این ابزارها باید قیمت سفارشی را درخواست کنید.

مزایامعایب
برای اهداف ایده پردازی محتوا عالی استفقط با سایر ابزارها و خدمات HubSpot یکپارچه سازی می‌کند
انتخاب خوبی برای بازاریابان دیجیتالعدم شفافیت در مورد قیمت گذاری
آزمایشی رایگان در دسترس استجایگزین شخصیت یک انسان واقعی به عنوان چهره رسانه اجتماعی برند شما نمی‌شود.
ضبط صدا برای Reels، TikToks و سایر ویدیوهای اجتماعی.
محتوای صوتی برای گنجاندن در ویدئوها

7- ChatGPT: برنامه هوش مصنوعی برای تولید محتوا و ایده پردازی

ChatGPT یکی از محبوب‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی در سراسر جهان است. می‌توانید از آن برای انجام کل مکالمات یا به عنوان ابزار ایده پردازی محتوا استفاده کنید. با این حال، دارای ویژگی‌های بسیاری است که اکثر کاربران از آنها اطلاعی ندارند. البته جایگزین توانایی واقعی انسان برای تفکر اصلی نخواهد شد.

هزینه: استفاده از نسخه اولیه ChatGPT رایگان است، اما قطعا محدودیت دارد. ChatGPT Plus یک نسخه پیشرفته است که هزینه دسترسی آن 20 دلار در ماه است.

مزایامعایب
استفاده بسیار آساننسخه رایگان بسیار محدود است
یکی از همه کاره‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی در بازار استمتن تولید شده می‌تواند غیر قابل اعتماد باشد
ایده پردازی و طوفان فکریگاهی اوقات با درک زبان طبیعی مشکل دارد
رئوس مطالب پست وبلاگبرای پیش نویس کامل خوب نیست.
ایده‌های پست رسانه های اجتماعیبرای جزئیات واقعی/تاریخی دقیق مناسب نیست (همیشه با منابع قابل تایید دوباره چک کنید!)

بیشتر بخوانید: بهترین سایت های کسب درآمد اینترنتی

بهترین روش استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی با تولید محتوا

برنامه های هوش مصنوعی برای تولید محتوا

✅ ابزارهای هوش مصنوعی برای دستیابی به بهترین نتایج نیازمند آموزش از سوی انسان‌های باهوش هستند. قرار دادن برخی برنامه‌ریزی‌ها در ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی، جهت اطمینان محتوایی که با اهداف برند و لحن صدای شما همسو باشد، مهم است.

✅ قبل از انتشار، کیفیت محتوا را بررسی کنید. اگر ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا کیفیت خوبی نداشته باشد، دیگر تولید محتوا بیشتر و با سرعت بالاتر، برای برند شما مهم نیست. ابزارهای محتوای هوش مصنوعی می‌توانند به شما کمک کنند تا متن یا گرافیک را سریع‌تر تولید کنید، اما در نهایت، همه اینها در پایان باید یک کارشناس محتوا آن را بررسی کنید.
مشکلات دستور زبان درست کنید، و سبک شخصی خود را برای معتبر نگه داشتن آن اضافه کنید. بنابراین به یاد داشته باشید که ابزارهای هوش مصنوعی به شما کمک می‌کنند، اما نمی‌توانند و نباید به طور کامل جایگزین یک کارشناس محتوا در فرآیند تولید محتوا باشند.

اگر قصد تولید محتوای ویدئویی به روشی آسان دارید، ما دوره آموزشی اینشات برای ویرایش عکس کاور و ویدئو را به زبانی ساده آماده کردیم که می‌توانید از لینک زیر آن را تهیه کنید:

فقط به محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تکیه نکنید:

صرفاً به دلیل وجود ابزارهای محتوای هوش مصنوعی به این معنی نیست که شما باید از آنها برای هر پست یا پروژه استفاده کنید. به عنوان مثال، هر محتوایی که بیانگر یک عقیده قوی است یا داستان شخصی را بیان می‌کند، باید توسط یک شخص واقعی نوشته شود.

در حالی که محتوای هوش مصنوعی به طور ایده آل باید به محتوای تولید شده توسط انسان منتقل شود، گاهی اوقات طرفداران و دنبال کنندگان شما می‌خواهند چیز شخصی تری از برند شما ببینند. داستان های انسانی به ایجاد ارتباط کمک می‌کند. از ابزارهای هوش مصنوعی هوشمندانه استفاده کنید تا به نویسندگان خود زمان بیشتری برای خلق آن داستان‌های بزرگ انسانی بدهید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

ساخت تقویم تولید محتوای اینستاگرام
مهم‌ترین چیزهایی که هر بلاگر نیاز دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا