بازگردانی پیج غیرفعال شده اینستاگرام

آیا حساب اینستاگرام شما دیسیبل یا غیرفعال شده؟
از دست دادن دسترسی به حساب کاربری در اینستاگرام می‌تواند یک کابوس بد برای بسیاری از کاربران باشد. احتمالا اگر در این صفحه هستید، این تجربه را داشته‌اید. جدا شدن از دوستان و جامعه یک چیز است، اما از دست دادن چندین سال عکس و ویدیو شاید دردناکتر باشد. خوشبختانه، در بسیاری از موارد بازگرداندن حساب اینستاگرام خود چندان دشوار نیست.
توجه داشته باشید که ما در مورد نداشتن رمز عبور/نام کاربری صحیح برای حساب کاربری شما بحث نمی‌کنیم، زیرا در این صورت، با وارد کردن آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود و بازنشانی رمز عبور باید این مشکل در چند دقیقه برطرف شود، مگر اینکه هک شده باشید.
در این مطلب دلایل غیر فعال شدن حساب اینستاگرام و راه بازگردانی پیج دیسیبل شده را پرداختیم.

فهرست مطلب:

چرا حساب اینستاگرام غیر فعال می‌شود؟
اگر اکانت اینستاگرام من غیرفعال شده باشد چه کار کنم؟
چگونه حساب اینستاگرام دیسیبل شده را برگردانیم؟
نحوه فعال سازی مجدد حساب اینستاگرام

چرا حساب اینستاگرام غیر فعال می‌شود؟

دلایل زیادی برای غیرفعال شدن حساب اینستاگرام وجود دارد.
اینستاگرام راهنمایی دقیقی برای علت غیرفعال شدن حساب‌ها ارائه نمی‌کند، اما می‌گوید که غیر فعال شدن حساب شما به دلیل نقض دستور العمل‌ها است. حتی اگر حساب شما بازیابی شود، هرگز نمی‌توانید دلیل غیرفعال شدن آن را بفهمید. برخی از مثال‌هایی از اینکه چرا حساب شما غیرفعال شده است ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ممکن است برخی از فعالیت‌های غیرقانونی مانند خرید یا فروش چیزهای نامناسب و غیرقانونی را انجام داده‌اید
سخنان توهین آمیز یا نفرت انگیز در نظرات/پست‌ها نوشته‌اید.
پست‌هایی که برهنگی دارند، نمایش دادید.
استفاده از برنامه‌های شخص ثالث برای دسترسی به اینستاگرام
مکرراً محتوای جعلی یا گمراه کننده را به اشتراک گذاشته اید.
لایک یا فالوور جعلی خریدید.
از زبان خشونت آمیز یا توهین آمیز استفاده کردید.
از یک ابزار شخص ثالث برای دنبال کردن خودکار کاربران یا گذاشتن لایک و نظر استفاده کردید.
از یک برنامه شخص ثالث استفاده کرده اید که اکانت اینستاگرام شما را غیرفعال کرده است.

پیشنهاد می‌کنیم دستورالعمل‌ها را به همراه پست‌های مربوط به همه حساب‌هایی که ایجاد کرده‌اید، به‌طور کامل بررسی کنید. به خاطر داشته باشید، اینستاگرام ممکن است حسابی را که به صورت مکرر دستورالعمل‌ها یا شرایط استفاده را نقض می‌کند، برای همیشه حذف کند.

بیشتر بخوانید: چگونه از اکانت اینستاگرام در برابر هک شدن محافظت کنید؟
👈🏼 امنیت پیج اینستاگرام

اگر اکانت اینستاگرام من غیرفعال شده باشد چه کار کنم؟

اگر اکانت اینستاگرام شما بدون دلیل یا تصادفی غیرفعال شده باشد، هنگام تلاش برای ورود به سیستم، پیامی را مشاهده خواهید کرد. حساب‌هایی که از دستورالعمل‌ها یا شرایط استفاده اینستاگرام پیروی نمی‌کنند، ممکن است بدون هشدار غیرفعال شوند.
اگر فکر می‌کنید حساب شما به اشتباه غیرفعال شده است، ممکن است بتوانید با باز کردن برنامه، وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و پیروی از دستورالعمل‌های روی صفحه، نسبت به تصمیم خود اعتراض کنید.
اگر پیام غیرفعال را نمی‌بینید، ممکن است با مشکل ورود مواجه شوید. اگر حساب شما توسط شما یا شخصی با رمز عبور شما حذف شده است، راهی برای بازیابی آن وجود ندارد. می‌توانید با همان آدرس ایمیلی که قبلاً استفاده می‌کردید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید، اما ممکن است نتوانید یک نام کاربری یکسان دریافت کنید. در ادامه برای روش بازگردانی پیج اینستاگرام اشاره کردیم.

چگونه حساب اینستاگرام دیسیبل شده را برگردانیم؟

هنگامی که پیام اکانت غیرفعال را دریافت می‌کنید، اولین چیزی که برنامه از شما درخواست می‌کند، بیشتر بدانید. این کار کم و بیش شما را در روند بازگرداندن اکانت غیرفعال شده اینستاگرام خود راهنمایی می‌کند. اگر چه چند ترفند نیز برای بازگردانی پیج دیسیبل شده وجود دارد:

1- ارسال فرم درخواست

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای بازیابی اکانت غیرفعال شده اینستاگرام، ارسال درخواست تجدیدنظر با مشخصات خود به اینستاگرام است. با این حال، توجه داشته باشید که فقط تا 30 روز از روزی که حساب شما غیرفعال شده است، می‌توانید این درخواست تجدید نظر را ارسال کنید. پس از 30 روز، حساب شما برای همیشه حذف خواهد شد. و معمولاً فقط در صورتی می‌توانید حساب خود را بازیابی کنید که به اشتباه غیرفعال شده باشد. یعنی اگر یکی از مواردی که در بالا ذکر شد را انجام دادید، اینستاگرام حساب شما را به عنوان یک پیج متخلف که قوانین را نادیده گرفته، باز نخواهد گرداند.

به منظور تسریع روند، می‌توانید در 3 فرمت مختلف درخواست تجدید نظر کنید که دو فرمت آن فرم و یکی از طریق ایمیل به پشتیبانی اینستاگرام است.

مکان دیگری که می‌توانید درخواست تجدید نظر ارسال کنید، صفحه تماس رسمی است. فیلدهای مورد نیاز را پر کنید و روی ارسال کلیک کنید تا پرونده شما بررسی شود. از عذرخواهی کردن بپرهیزید، زیرا این بدان معناست که شما مقصر بوده‌اید.
می‌توانید روند تجدیدنظر را هر چند وقت یکبار که می‌خواهید تکرار کنید تا زمانی که ناظر ملایم‌تری به دست آورید. با فرض اینکه شما عمداً هیچ قانون اساسی را زیر پا نگذاشته‌اید، دریافت پاسخ نباید بیش از چند روز طول بکشد. از پایداری نترسید و در نهایت ممکن است خوش شانس باشید.

2- با ارسال ایمیل اکانت خود را بازیابی کنید

پس از ارسال هر دو فرم، مراحل زیر را دنبال کنید:
ارسال ایمیل به تیم پشتیبانی اینستاگرام (support@instagram.com)
دلایلی که فکر می‌کنید حساب شما به اشتباه غیرفعال شده است را توضیح دهید. از مواردی مانند «متاسفم، دیگر این کار را انجام نخواهم داد» استفاده نکنید، زیرا به این معنی است که شما به اشتباه خود اعتراف می‌کنید و ممکن است هرگز حساب خود را پس نگیرید.

3- با استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام اکانت خود را بازیابی کنید

اگر دو مرحله بالا را خسته کننده می‌دانید، می‌توانید از برنامه اینستاگرام نیز استفاده کنید:
سعی کنید وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. اکنون یک اعلان روی صفحه ظاهر می‌شود که می‌گوید حساب شما غیرفعال است. روی «بیشتر بیاموزید» ضربه بزنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا حساب خود را بازیابی کنید.

با این حال، توجه داشته باشید که این روند ممکن است زمان زیادی به طول بینجامد. بنابراین اگر می‌خواهید بلافاصله به «اینستاگرام» بازگردید، بهتر است یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: کسب درامد از اینستاگرام

نحوه فعال سازی مجدد حساب اینستاگرام

چند سال پیش، اینستاگرام گزینه غیرفعال کردن موقت حساب شما را در زمانی که نیاز به استراحت از شبکه اجتماعی دارید، اضافه کرد. شما فقط می‌توانید این کار را از طریق یک مرورگر تلفن همراه یا رایانه انجام دهید، اما تمام محتوای شما حذف می‌شود و به نظر می‌رسد که حساب حذف شده است.
خوشبختانه، بازگرداندن حساب غیرفعال شده اینستاگرام خود آسان است. کافی است دوباره در هر دستگاهی وارد شوید و حساب شما به طور خودکار دوباره فعال می‌شود. بسته به مدت زمانی که دور بوده‌اید، ممکن است لازم باشد با شرایط و ضوابط جدیدی که از زمانی که ترک کرده‌اید موافقت کنید.

سوالات متداول

1- چقدر طول می‌کشد تا حساب دیسیبل شده، برگردد؟

این کاملاً به پرونده شما و شدت غیرفعال شدن آن بستگی دارد. گاهی اوقات، چند روز طول می‌کشد و گاهی اوقات ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا حساب شما بازگردانده شود.

2- اکانت اینستاگرام من غیرفعال شد، اما نمی‌توانم اکانت اینستاگرام خود را پیدا کنم، آیا راهی برای بازیابی آن وجود دارد؟

اگر می‌خواهید پس از 30 روز به حساب خود دسترسی پیدا کنید، به این معنی است که حساب شما حذف شده است. و متأسفانه هیچ راهی برای بازیابی آن وجود ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید