استوری اینستاگرام چیست

استوری اینستاگرام | داستان خود را برای فالوورهای اینستاگرام بگویید!

گفته می‌شود که از هر 3 نفر، یک نفر بعد از دیدن استوری اینستاگرام برندها، بیشتر به آن برند و محصولاتش علاقه‌مند شده. استوری راهی برای اشتراک سریع عکس و ویدئو است و پیج خود را برجسته کنید. استوری می‌تواند داستان آنچه پشت صحنه پیجتان می‌گذرد را نشان دهد. در این مطلب از استوری اینستاگرام و ترفندهای آن گفتیم.

آنچه خواهید خواند:

استوری اینستاگرام چیست؟
اهمیت استوری اینستاگرام
آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام
چگونه استوری را هایلایت کنیم؟
آنالیز استوری اینستاگرام
استراتژی استوری اینستاگرام
چگونه استوری اینستاگرام کاربران را به صورت ناشناس تماشا کنید؟

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری به معنی داستان است. استوری اینستاگرام یک ویژگی این برنامه است که به کاربر اجازه داده عکس یا ویدئو کوتاه را به مدت 24 ساعت در صفحه خود به نمایش بگذارند.
با گذاشتن استوری، بالای برنامه اینستاگرام یک حلقه قرمز رنگ دور عکس پروفایل شما برای فالوورهای تان ظاهر می‌شود.
استوری اینستاگرام یک راه عالی برای امتحان انواع محتوا است. کسب و کار می‌توانند از استوری برای پست هر چیزی استفاده کنند، مثل ویدئو، عکس محصول، کلیپ کوتاه و سوالات متداول کاربران، نشان دادن رضایت کاربر و… .

اهمیت استوری در اینستاگرام

استوری های اینستاگرام به پیج شما کمک می‌کند تا با مخاطبان هدف خود به روشی معتبر ارتباط برقرار کرده و با آنها تعامل برقرار کنید تا روابطی ایجاد کنید که وفاداری مشتری را افزایش می‌دهد.
حالا ویژگی های استوری اینستاگرام که باعث افزایش تعامل می‌شود؟
استوری اینستاگرام بسیار قدرتمند است. با گفتین داستان واقعی برند خود با استوری اینستاگرام کاربران را تشویق می‌کنید به حساب اینستاگرام شما بازگردند و با محتوای شما تعامل بگیرند.

بیشتر بخوانید: ترفندهای اینستاگرام که حرفه‌ای ها بلدند!

آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام

اگر شما هم می‌خواهید داستان خود را برای کاربران بگویید، می‌توانید استوری اینستاگرام را در 3 مرحله آسان ایجاد و پست کنید.

مرحله 1:
در صفحه خود اگر از هر نقطه از روی صفحه به چپ بکشید، دوربین برنامه اینستاگرام باز می‌شود. یا راه دیگر این است که روی دکمه + در پایین صفحه بزنید، و بعد استوری را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید روی عکس پروفایل خود کلیک کنید تا دوربین اینستاگرام باز شود.

مرحله 2:
حالا که وارد برنامه دوربین شدید، می‌توانید روی دایره سفید پایین همین صفحه بزنید و محتوای خود را بسازید و یا اگر از قبل عکس یا ویدئویی اماده دارید روی آلبوم بزنید (گوشه پایین سمت چپ) تا آن را از گالری خود انتخاب کنید. نکته مهم این است که ابعاد استوری 1080 در 1920 پیکسل است.

اما محتوای استوری چی باشه؟

محتوای استوری می‌تواند:
✔ عکس یا ویدئو
✔ عکسی با متن روی پس‌زمینه ثابت: معمولا از متن برای طرح سوال، گفتن یک داستان استفاده می‌شود.
✔ یک ویدیوی واقعا کوتاه که در یک حلقه به جلو و عقب پخش می‌شود، به نام بومرنگ.
✔ داستانی از چندین عکس پشت سر هم

مرحله 3:
مرحله آخر وقتی که استوری اینستاگرام خود را درست کردید. می‌تواند روی آن بنویسید، استیکر، ایموجی قرار دهید، فیلتر اعمال کنید، افرادی را تگ کنید و… .
و درآخر روی your story که همراه با عکس پروفایل شماست، در سمت چپ پایین بزنید تا استوری اینستاگرام شما آپلود شود.

چگونه استوری را هایلایت کنیم؟

خب از آنجایی که استوری اینستاگرام 24 ساعت بیشتر روی صفحه شما نمی‌ماند. برخی سوالشان این است که چگونه استوری طولانی بگذاریم؟ برای این کار باید استوری خود را هایلایت کنید. هایلایت استوری اینستاگرام برای مدیریت استوری ها و دسته بندی نیز به کار می‌آید.
هایلایت ها بالای پست‌های شما قرار می‌گیرند. که به صورت حلقه‌هایی است. این ویژگی سا ل2017 اضافه شده بود تا استوری اینستاگرام خود را که دوست دارید بیشتر از 24 ساعت بماند، با هایلایت استوری در پیج خود نگه دارید.
البته وقتی استوری اینستاگرام بعد از 24 ساعت از بین برود، در آرشیو شما باقی است.
برای هایلایت کردن هم می‌توانید به آرشیو بروید و مراحل زیر را طی کنید:

1- به صفحه خود بروید روی پروفایل خوددر پایین سمت راست بزنید.
2- بعد روی سه خط بالای صفحه بزنید و Archive را انتخاب کنید.
3- برای ایجاد هایلایت روی سه نقطه بالا زنده و ایجاد هایلایت یا creative Highlight را بزنید، سپس استوری هایی که می‌خواهید، انتخاب کنید و در بالا روی next بزنید.
4- می‌توانید برای هایلایت خود را یک نام بگذارید و حتی یک کاور قرار دهید.
الان شما استوری اینستاگرام خود را هایلایت کردید که در زیر بیو یا بالای پست ها نمایش داده می‌شود.

بیشتر بخوانید: 6 ابزار برای طراحی کاور هایلایت اینستاگرام

آنالیز استوری اینستاگرام

اگر صفحه شما یک صفحه کاری و کسب وکار است، تجزیه و تحلیل استوری اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند، تا محتوای بیشتر و بهتری تولید کنید. در پست استوری خود روی نماد دیده شده توسط افراد که پایین صفحه سمت چپ است، می‌توانید ببینید:
♦ استوری اینستاگرام شما را چند نفر دیده‌اند
♦ تعامل کاربران با استوری شما چگونه بوده است؟!
♦ چند نفر بعد از دیدن استوری شما را دنبال کرده‌اند.

چگونه بازدیدهای استوری اینستاگرام خود را بررسی کنیم؟

اگر استوری اینستا شما هنوز روی پیج هست، یعنی هنوز 24 ساعت نشده. می‌توانید روی نماد استوری خود (پایین سمت چپ) ضربه بزنید تا بازدید استوری اینستاگرام و اسم آیدی افراد و این که چه کسانی لایک کرده‌اند، مشاهده کنید. بعد از اینکه مهلت استوری شما تمام شد، در قسمت آرشیو می‌تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: ایده تولید محتوا در اینستاگرام + ویدئو آموزشی

استراتژی استوری اینستاگرام

تا اینجا شما یاد گرفتید که چطور استوری بذارید، اما…
درست کردن استوری اینستاگرام و به اشتراک گذاشتن آن برای شروع تعامل بد نیست اما اگر دنبال رشد پیج خود هستید باید یک استراتژی استوری اینستاگرام داشته باشید. در ادامه چند استراتژی و راه برای رشد پیج با استوری اینستاگرام نام می‌بریم:

1- هر روز بین یک تا هفت استوری قرار دهید.

بررسی ها نشان داده بین یک تا هفت استوری اما اینستاگرام 2 استوری در روز برای رشد پیج ایده‌ال است. بنابراین بهتر است شما امتحان کنید، چه تعدادی استوری برای اینستاگرام شما مناسب است.
در واقع بررسی ها نشان داده که تعدا یک تا هفت استوری، می‌تواند مخاطب شما را تا انتهای آخرین استوری نگه دارد. اما اگر استوری اینستاگرام طولانی ‌تری قرار دهید، ممکن است افتی مشاهده کنید. البته باز تکرار می‌کنیم که این قضیه بسته به پیج شما دارد، بهتر است تعداد استوری را آزمایش کنید.

2- به طور پیوسته و در زمان بهینه استوری را مشخص کنید

از انجایی که استوری اینستاگرام فقط 24 ساعت روی صفحه شما می‌ماند، بنابراین باید دسترسی به آن را به حداکثر برسانید. استوری های خود را در زمان‌های مختلف روز پست کنید. وقتی فالوورهای بیشتری فعال هستند، قطعا استوری بیشتر دیده می‌شود. بهترین زمان برای استوری گذاشتن برای هر پیجی متفاوت است. همچنین زمان بندی استوری گذاشتن در اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا از زمان خود به صورت بهینه استفاده کنید.
در زیر میانگین زمان استوری گذاشتن به شکل زیر بررسی شده:
بین 4-6 صبح، 8-10 صبح، 12-2 بعد از ظهر و 8-10
اما بهترین راه این است که شما خودتان این کار را در زمان‌های مختلف انالیز کنید.

3- از قابلیت لایو اینستاگرام استفاده کنید
لایو اینستاگرام نوعی استوری اینستاگرام است که به صورت زنده است. فالوورها به صورت انلاین با شما ارتباط گرفته و بیشتر به درد جلسه‌های سوال و جواب می‌خورد.

4- از تبلیغات استوری برای دسترسی و تعامل استفاده کنید
استوری های تبلیغاتی به کسب و کارهای کوچک کمک می‌کند، تا ایجاد ترافیک به سایت یا فروشگاه خود اگاهی و نرخ تبدیل را بالا ببرید.

5- از قالب های استوری اینستاگرام استفاده کنید
برای گذاشتن یک استوری باکیفیت و سریع از قالب‌های استوری استفاده کنید.

6- از ابزارها برای خلاقیت استفاده کنید
برنامه استوری اینستاگرام ویژگی‌هایی دارد، که برای طراحی لازم نیست از برنامه سختی مثل فتوشاپ و یا هزینه زیادی برای این کار خرج کنید.

استیکر برای افزایش قدرت استوری اینستاگرام

استیکرهای استوری اینستاگرام کارتونی، گیف یا متنی هستند که می‌توانید روی استوری‌های خود قرار دهید تا آنها را جذاب‌تر و تعاملی‌تر کنید. می‌توانید از استیکرها برای افزودن متن به ویدیوهای خود برای گفتن داستان استفاده کنید یا یک نظرسنجی به عکس محصولات جدید خود اضافه کنید تا از فالووهای خود بپرسید احساس و نظرشان را اعمال کنند. هدف اصلی استیکر استوری ایسنتاگرام تشویق برای همکاری کاربران است.

انواع استیکر استوری اینستاگرام:
استیکر نظرسنجی
برچسب شمارش
موقعیت مکانی
برچسب موسیقی
برچسب هشتگ
برچسب Gif
و…

چگونه یک لینک به استوری اینستاگرام خود اضافه کنیم؟
قسمت استیکر استوری اینستاگرام خود بروید و روی برچسب «لینک» می‌خواند ضربه بزنید. آدرس لینک خود را در قسمت مورد نظر قرار دهید. رنگ برچسب خود را با ضربه زدن روی آن تغییر دهید. و تمام…

هشتگ در استوری اینستاگرام
برای افزودن هشتگ به استوری اینستاگرام آن را برای مخاطبان بیشتری قابل دسترسی خواهید کرد. برای گذاشتن هشتگ به استوری از دو راه زیر استفاده کنید:
– از برچسپ هشتگ استفاده کنید. #HASHTAG
– از تابع متن معمولی استفاده کنید. یعنی همان چیزی که روی آن Aa نوشته شده است. از # استفاده کنید. بهتر است در استوری تعدادی زیاد هشتگ استفاده نکنید.

چگونه یک مکان به استوری اینستاگرام خود اضافه کنیم؟
کسب و کارها و مشاغل ممکن است، مکان داشته باشند. کاربران می‌توانند باضربه روی مکان، به لوکیشن دسترسی پیدا کنند.
برای استفاده از استیکر موقعیت مکانی در استوری اینستاگرام: روی نماد استیکر بزندی و برچسپ لوکیشن را انتخاب کنید. مکان مورد نظر خود را از لیست انتخاب کنید. برای تنظیم رنگ و اندازه روی آن ضربه بزنید. به همین راحتی!

بیشتر بخوانید: 10 ایده سوال برای کوئسشن باکس اینستاگرام

چگونه استوری اینستاگرام کاربران را به صورت ناشناس تماشا کنید؟

  • یک حساب ثانویه راه اندازی کنید
    اگر می‌خواهید استوری اینستاگرام شخصی را بدون اینکه بفهمد ببینید، یک راه این است که یه حساب دوم برای خود بزندی و از اسم آیدی ناشناسی استفاده کنید.
  • از برنامه های story viewer استفاده کنید.
    برخی برنامه‌ها هستند که در وب سایت، که با وارد کردن نام کاربری افراد می‌تواند استوری آنها را ببینید بدون اینکه متوجه شود شما استوری او را دیده‌اید. اما باید حساب او یک حساب عمومی باشد.

حرف آخر

در این مطلب از استوری اینستاگرام و استراتژی لازم برای رشد پیج که استوری می‌تواند در آن سهم بزرگی داشته باشد، صحبت کردیم. اگر سوال یا نظری دارید حتما برای ما در این قسمت بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید