افزایش ریچ اینستاگرام

ریچ در اینستاگرام چیست ؟ 9 نکته آسان و کاربردی برای افزایش ریچ اینستاگرام

چطور برخی پیج‌ها بازدید زیادی دارند، اما برخی نه؟ چند سال پیش، ایجاد یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام نسبتا آسان بود. یعنی اگر فقط زمان درستی برای پست انتخاب می‌کردید برای بازدید و افزایش ریچ اینستاگرام کافی بود اما امروزه اینستاگرام تغییر کرده و عوامل مختلفی در دسترسی افراد به محتوای شما نقش دارد. درواقع کار را برای کاربران کمی دشوار کرده است.
اگر می‌خواهید بدانید که چگونه یک استراتژی موفق اجرا کنید، در ابتدا با مفهوم ریچ اینستاگرام آشنا شوید. پس ادامه این مطلب را بخوانید تا با نکات ساده به دسترسی و ریچ بالایی دست یابید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

ریچ اینستاگرام چیست ؟
تفاوت بین ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام چیست؟
چرا بررسی ریچ اینستاگرام مهم است؟
چرا ریچ اینستاگرام پایین است؟
نرخ ریچ اینستاگرام چقدر است؟
+10 نکته برای افزایش ریچ اینستاگرام

فرم دریافت وبینار 3 گانه استراتژی اینستاگرام (رایگان)

ریچ اینستاگرام چیست؟

ریچ اینستاگرام تعداد کل کاربران منحصر به فرد است که محتوای شما را دیده‌اند. یا تعداد کاربرانی که پست یا استوری شما را مشاهده کردند. مثلاً اگر 10 نفر پست دیروز شما را مشاهده کردند یعنی ریچ شما به آن پست در روز گذشته 10 بود. حتی اگر آن افراد بیش از یک بار پست شما را مشاهده کرده باشند. یعنی هر کاربر (حساب اینستاگرم) مساوی یک ریچ اینستاگرام است.

تفاوت بین ایمپرشن و ریچ در اینستاگرام چیست؟

تفاوت ریچ و ایمپرشن در اینستاگرام

اغلب ریچ و ایمپرشن را اشتباه می‌گیرند یا یکی می‌دانند. اما در بازاریابی اینستاگرام دانستن تفاوت این دو و درک ارتباط آن با هم مهم است. ریچ اینستاگرام، تعداد حساب‌های منحصر فه فردی است، که محتوای شما را مشاهده کردند، اما impressions تعداد کل دفعاتی است که محتوا دیده شده، یعنی بازدیدهای تکراری را نیز شامل می‌شود. یعنی اگر کاربری پست شما را 3 بار در روز دوشنبه دید، ریچ اینستاگرام 1 است اما امپرشن 3 است.

چرا بررسی ریچ اینستاگرام مهم است؟

ردیابی ریچ اینستاگرام از چند جهت اهمیت دارد، اول اینکه به شما نشان می‌دهد، کمپین اینستاگرام شما کار می‌کند یا خیر؟ اگر محتوای شما دیده نشود چه فایده‌ای دارد؟
دوم اینکه اگر محتوای شما به مشتریان شما دسترسی نداشته باشد، هزینه خود را هدر می‌دهید.
و سوم، 81٪ از مردم از اینستاگرام برای تحقیق در مورد محصولات و خدمات استفاده می‌کنند، بنابراین اگر در کسب و کار خود به دنبال کسب درآمد در اینستاگرام هستید، ردیابی ریچ اینستاگرام برای هر اکانتی مهم است. اگر پست اینستاگرام شما حتی در فید آنها نمایش داده نشود، نمی‌توانید به هدف مورد نظر برسید.
شاید سوال خیلی از شما این باشد که ریچ خوب اینستاگرام چقدر است؟
گفته‌ها حاکی از آن است که تنها 10 درصد از فالوورها پست‌های اینستاگرام را می‌بینند.
یعنی اگر بیش از 10 درصد از فالوورهای شما پست‌های شما را ببینند، این می‌تواند به این معنی باشد که ریچ اینستاگرام شما خوب است. البته این موضوع متفاوت است، میزان ریچ اینستاگرام شما با توجه به برند شما بستگی دارد. برای ارزیابی میزان ریچ اینستاگرام خود باید نسبت به تعداد فالوورها مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم؟
تیک آبی اینستاگرام

چرا ریچ اینستاگرام پایین است؟

احتمالا سوال خیلی از شما این است که دلیل پایین بودن ریچ اینستاگرام‌تان چیست؟! اول به این فکر کنید که هدف اینستاگرام کسب درآمد است و اینکه با نگه داشتن کاربران در پیج خود می‌توانید پول درآورید. هر چه کاربران بیشتر باشند، تبلیغات قطعا فروش بیشتری خواهد داشت. بنابراین کاربران با پیج‌هایی همراه هستند که فعال هستند. پس شما هم اگر می‌خواهید ریچ اینستاگرمتان بالا برود، باید طبق الگوریتم اینستاگرام فعالیت کرده و محتوای جذابی هم تولید کنید. همچنی باید اینگیجمنت پیج را بالا ببرید.

بیشتر بخوانید: روش های بالابردن اینگیجمنت در اینستاگرام

نرخ ریچ اینستاگرام چقدر است؟

نرخ ریچ اینستاگرام درصد فالوورهایی است که پست اینستاگرام شما را می‌بینند. شامل فالوورهایی که پست شما را مشاهده نکنند، نمی‌شود.
نرخ ریچ اینستاگرام به صورت زیر محاسبه می شود:
100 * (کل فالوورها / تعداد ریچ)

+10 نکته برای افزایش ریچ اینستاگرام

ریچ در اینستاگرام چیست

خب حالا چگونه می‌توان دسترسی را در اینستاگرام افزایش داد؟ چندین تکنیک و روش برای افزایش ریچ اینستاگرام وجود دارد، نکاتی که با توجه به اصول الگوریتم اینستاگرام به مخاطبان جدید و ریچ بالایی برسید.

1- اهمیت ریلز اینستاگرام
ریلز اینستاگرام به عنوان محتوای ویدئویی کوتاه محبوبیت خاصی در اینستاگرام دارد، به همین دلیل در استراتژی اینستاگرام Reels به برجسته کردن پیج و عکس و العمل کاربران کمک می‌کند. با ریلزها در انواع چالش‌ها شرکت خواهید کرد، از آهنگ‌های ترند استفاده کرده و محتوای جذاب تولید کرده و در نهایت ریچ اینستاگرام بالا خواهد رفت.

2- زمان پست مهم است
زمانی پست بذارید که مخاطبان شما بیشترین مشارکت را دارند. در افزایش ریچ اینستاگرام، تعداد لایک و کامنت مهم است، اگر تعامل بالا باشد، به احتمال زیاد پست شما در اسکپلور قرار خواهد گرفت. اگر اکانت تجاری دارید، بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام را پیدا کنید، این کار را با آزمون و خطا می‌توانید بفهمید، همچنین نگاهی به Insights اینستاگرام بیندازید و بررسی کنید که چه زمانی فالوورهای شما بیشتر فعال هستند.

3- استفاده از هشتگ مناسب
بدون به کاربردن هشتگ دسترسی محتوا در اینستاگرام کم می‌شود. هشتگ هم به کاربران کمک کرده تا محتوای شما را پیدا کنند، و هم به حساب شما کمک کرده تا عملکرد کمپین بازاریابی اینستاگرام پیج خود را انالیز کنید.
چندین هشتگ پرطرفدار در کسب و کار خود را پیدا کنید و در پست محتوای خود به کار ببرید. چگونه هشتگ‌های محبوب را پیدا کنید؟ بهتر است مطلب زیر را بخوانید.

4- جنبه اجتماعی یا تعامل در اینستاگرام را بالا ببرید.
اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است، به همین دلیل است که اگر می‌خواهید دسترسی ارگانیک اینستاگرام خود را افزایش دهید، تعامل با سایر کاربران ضروری است. تعامل یعنی:

  • به سوالاتی که فالوورهای اینستاگرام پرسیده‌اند، پاسخ دهید.
  • از افرادی که پست شما را لایک کرده و نظر می‌دهند، تشکر کنید.
  • پست دیگران را بررسی کنید و با محتوای آنها درگیر شوید.
  • از کاربر برای همه اشاره‌های مثبت برای ایجاد آگاهی از برند و مرتبط کردن برند خود با احساسات مثبت تشکر کنید.
  • نظرات منفی می تواند به شما ایده‌ای دهد که باید حضور خود را در اینستاگرام توسعه دهید.

5- مدیریت تولید محتوا توسط فالوور
فالووران را تشویق کنید تا با عکس و ویدئو شما تعامل داشته باشند و و آن را به اشتراک بگذارند.
تولید محتوا توسط کاربر به شما کمک کرده تا با فالوور خود ارتباط گرفته و تاثیر مثبتی بر الگوریتم اینستاگرام و ریچ داشته باشد.

6- استوری اینستاگرام
استوری اینستاگرام به دو دلیل مهم هستند. استوری به شما فرصتی داده تا چهره انسانی کسب و کار خود را نشان دهید. یعنی از فعالیت کسب و کار خود، پشت صحنه، فیلم گرفته و استوری کنید. تا یک مسابقه ترتیب دهید. پس هر روز استوری بگذارید، چون استوری نیز الگوریتم خاصی دارد و ارسال منظم و ارائه محتوای آموزنده و الهام بخش بسیار مهم است.

7- از تگ جغرافیایی استفاده کنید.
به غیر از هشتگ، موقعیت جغرافیایی نیز یک راه برای افزایش ریچ اینستاگرام است، زیرا برخی از کاربران به جای هشتگ موقعیت مکانی سرچ می‌کنند.

8- همکاری با اینفلوئنسرها
اینفلوئنسرها
به شما کمک کرده تا، فالوور جدید بدست اورید،، تولید محتوای جدید کنید، همچنین در احراز هویت محصول یا خدمات، تولید سرنخ و افزایش آگاهی از برند نقش دارد.
اکثر بازاریاب‌ها به دنبال اینفلوئنسرهایی با 100 هراز فالوور و بیشتر هستند اما میکرو اینفلوئنسر (کمتر از 100k فالوور) می‌توانند قابل اعتمادتر باشند. زیرا ارتباط میکرواینفلوئنسر با کاربران خود بیشتر است و گروه‌های کوچکتری مخاطب هستند بنابراین میزان تبدیل بیشتر است و در بالا رفتن ریچ اینستاگرام نیز موثر است.

9- پروفایل خود را بهینه کنید
وقتی شخصی وارد پروفایل شما می‌شود، چند ثانیه فرصت دارید تا او را متقاعد کنید که محتوای شما را دنبال کند یا با آن درگیر شود. یک نمایه واضح، منسجم و قانع کننده می‌تواند عامل تعیین کننده در تبدیل بازدیدکننده به دنبال کننده باشد.

چند نکته دیگر به طور خلاصه برای افزایش ریچ:

– به طور پست منظم پست کنید. (هفته ای 2 تا هفت بار)
– حساب‌های دیگر را در پست‌های خود تگ کنید.
– عکس‌ها و ویدیوهای مقیاس‌بندی شده را پست کنید، نه مربعی.
– پیج‌های مشابه کسب و کار خود را دنبال کنید

بیشتر بخوانید: دراپ شیپینگ چیست؟

حرف آخر

اگر بازدیدهای زیادی در استوری‌های اینستاگرام دارید اما لایک و کامنت زیادی بر عکس ندارید، بسیار خوب است. این بدان معناست که مخاطبان هدف شما بیشتر به محتوای ویدیویی علاقه دارند و باید روی ایجاد کلیپ‌های کوتاه جذاب تمرکز کنید. بنابراین تولید محتوا باکیفیت در افزایش ریچ حیاتی است. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشدو

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

کال تو اکشن اینستاگرام + بیش از 30 نمونه CTA در اینستاگرام
بهترین زمان برای پست گذاشتن
راهنمای راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید